Український тиждень № 1 (425) від 14 січня, 2016

Зміст номеру:
Україна і далі живе в умовах незавершеної революції. Кількість невдоволених тим, як розвивається країна порівняно з початком Революції гідності, не просто не зменшилася, а, навпаки, лише зростає.
Олесь Олексієнко
Суспільство
В Іспанії, Франції чи Німеччині сприймання України, Майдану та війни в публічному просторі — це суміш «мислення великими категоріями» й спантеличеності. Відповідальність за конфлікт в очах громадськості лежить здебільшого на Росії та Путіні, якого оцінюють зазвичай дуже негативно. Однак частина експертів, дипломатів та політиків вважає ще і Євросоюз винним у «провокуванні» Кремля Угодою про асоціацію, яка виражає нехтування інтересами РФ загалом.
Франсіско де Борха Ласерас
Авторські колонки
Внутрішньовидова боротьба в середовищі бойовиків «ЛНР» і «ДНР» у новому році набрала нових обертів: російські «фахівці» й далі усувають малоконтрольованих польових командирів
Денис Казанський
Суспільство
Незважаючи на саботаж і брак ресурсів, розслідування справ Майдану триває вже півтора року. Втім, до фінішної прямої поки ще далеко
Станіслав Козлюк
Суспільство
Велика кількість заарештованих добровольців і патріотів робить відкритим питання про наявність в Україні політв’язнів
Богдан Буткевич
Суспільство
Питома вага ЄС у зовнішній торгівлі України навіть на старті Угоди про асоціацію наближається до половини всіх її обсягів. Однак майже не використаний потенціал співпраці залишає можливості наростити її в десятки разів
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень розпочинає серію інтерв’ю з кримськими інтелектуалами та громадськими діячами, щоб з’ясувати, чим Крим був і є для України, пригадати важливі моменти в історії цього краю, зокрема в історії кримських татар, сформулювати, на чому ґрунтується кримськотатарська ідентичність, окреслити перспективи повернення півострова Україні й те, чим має стати Крим після деокупації. Перше інтерв’ю з істориком, кандидатом політичних наук Ґульнарою Бекіровою.
Анастасія Левкова
Суспільство
Тривав іще один рік війни. Хтось жив у ній, хтось — поза нею, хтось — із неї, хтось — після. Хоча чи буває «після» в повному розумінні цього слова?
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Чи спроможна Україна, а передовсім її правляча еліта, вистояти без західної допомоги
Ігор Лосєв
Політика
Чому більшість політсил прагнуть перевиборів, але їх не буде найближчим часом
Богдан Буткевич
Політика
У 2016 році українська економіка рухатиметься вгору, поступово набираючи обертів
Любомир Шавалюк
Економіка
Як вирішуватиметься «проблема Криму»? Чи збирається насправді Україна його повертати і яким способом? Чого очікують, врешті, сам Крим і його мешканці в обіймах Кремля у найближчому майбутньому?
Роман Малко
Суспільство
Як війна перейшла зі сторінок книжок у реальність
Денис Казанський
Суспільство
Нідерландський референдум стосовно Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не стане вирішальним для офіційного Амстердама
Віталій Рибак
Світ
Значні девальвації валют не стимулюють експорту сьогодні так, як раніше
The Economist
Економіка
Багато років європейці тішилися безпекою і водночас жорстким захистом власного права на приватність. Це, певно, було цілком можливо у часи до сплеску тероризму та приїзду понад мільйона біженців 2015 року — і чималої їх кількості на підході. Сьогодні ця можливість зникла. За дедалі більшої неоднорідності суспільства, ерозії соціальних норм та непропорційно великого відсотка молодих чоловіків серед мігрантів, а також (переважно) невтішного попереднього досвіду їхньої інтеграції необхідно радикально переглянути політику безпеки.
Едвард Лукас
Авторські колонки
На зміну науковцям — шукачам пригод і слави приходять дослідники, що прагнуть не так підкорити планету, як зрозуміти її
The Economist
Світ
Автовиробників лякає перспектива революційних потрясінь у їхній індустрії
The Economist
Авто
Lexus RX покоління 2016 року — це амбітна заявка виробників і відповідь на сміливі очікування потенційних покупців
Олександр Пархоменко
Авто
Еміграційний щоденник Євгена Чикаленка 1919–1920 років
Володимир Панченко
Історія
Українська культура потребує рівних, конкурентних і прозорих умов доступу до джерел фінансування
Ганна Трегуб
Культура
Леонідас Донскіс
Авторські колонки
Чому в 250-мільйонній країні не виникає суперечок про «правильні» дати свят
Богдан Логвиненко
Подорожі
Завершилися Різдвяні свята. Віруючі панівної державної конфесії відзначили Різдво на славу: дзвони, повні храми, хресні ходи центральними вулицями, народні гуляння з гучними піснями.
Лесь Терен
Суспільство
Іще від початку грудня в деяких українських ЗМІ з’являлась інформація, мовляв, біглий тиран Янукович та Азаров, котрий очолив «Комітет порятунку України», готуються повернутись у вітчизняний політикум через Донбас.
Станіслав Васін
Суспільство
Усе не просто погано, все дуже погано. Український Майдан парадоксальним чином не покращив стану й статусу української мови в Українській державі, понад те, частково зняв це питання з актуального порядку денного, заганяючи проблему вглиб суспільного підсвідомого, й вона може звідти випірнути в зовсім несподіваному й небажаному вигляді.
Юрій Макаров
Авторські колонки