Frankfurter Allgemeine: ЄС повинен забути про джентельменське ставлення до Януковича

31 Жовтня 2012, 11:42

«Держава стрімко втрачає престиж, і нинішній результат виборів свідчить, що незважаючи на всі спотворення, гнів з приводу корупції та бідності на обох краях спектру – серед антиросійських націоналістів на Заході та радянських апологетів на Сході, підживив екстремістські партії. Це може загрожувати хиткій єдності країни. Ув’язнена Тимошенко оголосила голодування, оскільки вважає, що час боротьби прийшов…Втім все ще незрозуміло наскільки серйозною буде криза. Україна має традицію хаотичного, але в кінці-кінців безкровного вирішення конфліктів. Але якщо вдасться вирішити безпосередню небезпеку, Європа повинна подумати як вона далі буде поводитись з Віктором Федоровичем, і краще раніше», – зазначає видання.

Frankfurter Allgemeine також відмічає, що ЄС та Захід повинні карати не український народ, а – українських посадовців.

«Спірним питанням є чи доцільно було блокувати готову, але ще не ратифіковану угоду про асоціацію…Потрібні будуть ще роки, щоб всі країни-члени ЄС її ратифікували і щоб українська економіка почала відповідати європейським стандартам…Тому дехто вважає, що не потрібно жертвувати угодою лише тому, що можновладець, який зараз править країною, почувається в безпеці, коли кілька десятків тюремних охоронців тримають його політичних супротивників на відстані.

ЄС повинен встановити знаки щодо врегулювання демократії в Україні, але це повинні бути знаки, які не шкодять народу. Рада ЄС може накласти заборону на поїздки деяких керівників СБУ і державних генеральних прокурорів, які брали участь в показових процесах. Але, перш за все, європейські політики особливо з Польщі повинні перестати ставитися до Януковича як до джентльмена і ходити з ним по червоній килимовій доріжці. Історично занепокоєність поляків, що Росія в один прекрасний день може «проковтнути» Україну, щоб знову з’явитися на східному кордоні, дійсно зрозуміла…Олігархи цієї країні дуже добре знають, що їх гра скінчиться, якщо вони без європейської підтримки залишаться самі в гравітаційному полі Москви. Україна стане сателітом імперії, а її президент – князьком. Ні Янукович, ні його мільярдери цього не хочуть. Їм потрібен партнер, а тому їм буде не так легко ігнорувати вимоги щодо верховенства закону. Тим не менш, такі вимоги повинні бути конкретними та одностайними, а не з двозначним натяком на «європейські цінності»», – вважає видання. 

читати ще

показати ще
96