Frankfurter Allgemeine: Янукович вважає “поправку проти Кличка” своєю козирною картою

12 Листопада 2013, 10:07

"Якщо наразі дозвіл на проживання в іншій країні може стати причиною виключення із виборчих перегонів,  це може мати наслідки для Кличка, оскільки він тривалий час був тісно пов'язаний з Німеччиною", – пише видання.

Кличко підтвердив Frankfurter Allgemeine, що мав «дозвіл на проживання у Німеччині» і до сьогодні володіє постійною німецькою візою.

«Все це «не таємниця. Закон, який Якукович нещодавно підписав, вважається його «козирною картою», яку б режим міг «вийняти зі свого рукава», якщо Кличко захоче висунути свою кандидатуру на пост президента», – пише Frankfurter Allgemeine.

Після презентації Кличка як ймовірного кандидата на виборах президента 2015 року поспішне прийняття закону про зміни до Податкового кодексу  – це «була спроба повернути його з цього шляху, проте вона не вдалася, оскільки новий закон не може бути застосовано до минулого через заборону зворотної дії», – пише видання. Як зазначив Кличко в інтерв’ю виданню, він завжди був громадянином України і завжди мав проживання тут. Все це завжди відповідало законам. «Отже, сьогодні немає жодної законної причини, виключати мене із президентських виборів», – заявив Кличко.

На запитання журналістів видання про справу Тимошенко, Кличко відповів коротко:  «У демократичній країні не може бути політично ув’язнених. Тимошенко має бути звільнена. З політичними в’язнями, ми не можемо підписати угоду про асоціацію у Вільнюсі».