Для складання рейтингу видання використало широкий набір показників, статистику та дані, зокрема від Міжнародного валютного фонду, Державного департаменту США та інших організацій. Крім того, розробники звіту, зазначили, що він не є абсолютно всеохопним, зважаючи на відсутність даних щодо деяких країн.
«Північна Корея є явно найгіршою економікою світу, але за відсутності достовірних статистичних даних ми не можемо порівняти її з іншими країнами світу», – пише Forbes.
Очолив список найгірших економік Ємен – багата на нафту країна, яка останнім часом бореться з бунтівними племенами, має проблеми з Аль-Каїдою та над якою постійно літають американські безпілотники. Потрясіння за останній рік коштували Ємену більше чверті видобутку нафти та опустили країну на найнижчу сходинку. ВВП на душу населення в Ємені минулого року склав $1,4 тис, а інфляція – 18%.
Другу сходинку у рейтингу посіла Сирія, чия економіка за минулий рік скоротилась на 6%, а інфляція зросла до 30%. На третій сходинці опинився Судан, де ВВП впав на 10,5%, а інфляція склала 18%. Четверту сходинку посів Свазіленд (зростанні ВВП у 0,3%, а інфляція – 7%), п’яту – Пакистан (зростання ВВП – 1%), шосту – Ямайка (зростання – 1,5%, інфляція – 7%).
До десятки найгірших економік ввійшли також Гамбія (зростання ВВП – 3,3%), Мадагаскар (зростання ВВП 0,5%, інфляція – 10%), Чад (зростання ВВП – 1,6%), Малаві (інфляція 11%).