«Новина (про помилування Луценка – Ред.) може полегшити обурення Заходу і збільшити шанси України на підписання угоди про співпрацю з Європою наступної осені. Однак, цей здавалося б позитивний крок мало що значить для демократичних процесів в Україні, адже люди, які нині перебувають при владі, повні рішучості залишатися на своїх позиціях…
Те, як президент України централізував свою владу і зосередив її в руках своєї «Сім'ї» та друзів напередодні наступних президентських виборів в 2015 році, є чіткою ознакою того, що він не планує йти», – пише видання.
Читайте також: Помилування Луценка: чи достатньо цього, щоб задобрити ЄС?
«Кілька опозиціонерів, звільнених з в'язниці не становлять серйозної загрози для Януковича, оскільки він зберігає всі важелі управління. Буде дозволено протести, мітинги і страйки, які для Заходу символізують демократичне суспільство і можуть заспокоїти деяких європейських лідерів…Втім, українців, які постійно відчувають тиск централізованої влади і відсутність верховенства права, не обдуриш. Українські підприємці визнають, що сьогоднішня ситуація зі збільшенням податкового відділу, рейдами міліції на приватний бізнес з метою вимагання грошей, набагато гірша, ніж це було за хаотичних 90-х…Термін «громадянське суспільство» є все ще новим для України, і більшість людей не розуміють, яку владу вони мають. Однак, це може змінитися незважаючи на жахливий песимізм серед народу, якщо опозиція продовжуватиме сприяти демократичним процесам», – йдеться в статті.
Читайте також: Парадокси антигромадянського суспільства