НОВИНИ

Ганне Северінсен: помилування Луценка – поступки Януковича без каяття

Помилування Юрія Луценка є кроком Віктора Януковича до підписання угоди про асоціацію, але жодним чином не свідчить про зміну суті авторитарного режиму. Про це у своєму коментарі Тиждень.ua заявила екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ Ганне Северінсен.

«Я дуже рада, що в неділю після обіду Юрія Луценка звільнили. Це дає надію на те, що він відновить своє здоров’я і повернеться до своєї важливою ролі в українські політиці.

Але це не є свідченням раптово «справедливого українського законодавства».

Як писав у своїх звітах Данський Гельсінський Комітет, судові процеси Луценка проводились несправедливо, були вибірковим судочинством і, насправді, звичайною помстою проти важливого політичного опозиційного лідера. А Європейський Суд з прав людини у свою чергу визнав його арешт безпідставним. Ще минулого тижня Вищий спеціалізований суд відхилив його касаційну скаргу. Тому недільне помилування, на жаль, не є каяттям», - заявила Северінсен.

«Імідж Віктора Януковича все ще дуже поганий. Помилування обережно трактуватимуть як поступки без каяття. Я не вірю, що хоч одна організація з захисту прав людини настільки наївна, щоб вважати це зсувом в авторитарному ставленні режиму. Його найважливіший політичний опонент Юлія Тимошенко й досі у в’язниці, а реформа системи судочинства та її імплементація затягується», - підкреслила правозахисник.

Вона зазначила, що якщо розглядати позитивні сторони помилування, то його можна вважати першим кроком до угоди про асоціацію.

«Існує серйозний сумнів, чи й справді Янукович хоче укладення цієї угоди, оскільки до сьогодні його дії були рухом у хибному напрямку», - додала вона.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович 7 квітня підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.

Європейські лідери та голови зовнішньополітичних відомств країн Європи привітали указ президента Віктора Януковича про помилування екс-міністра Юрія Луценка, наголосивши, що таке рішення наближає Україну до асоціації з ЄС.

Читайте також: Казус Луценка: анатомія ув’язнення та «милості».Забуті або непомічені загадки процесу від затримання до звільнення

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.