"Я бачу цілий ряд виконаних критеріїв з тих 11, але залишаються ще деякі питання, зокрема законопроекти, які повинні бути прийняті у Верховній Раді або пройти перше читання. Також є питання, пов'язані з політично мотивованою юстицією", – повідомив єврокомісар.
За його словами, ЄС очікує і звіту місії Кокса-Кваснєвського, який теж вплине на прийняття рішення країн-членів ЄС з приводу підписання Угоди.
Крім того, під час відкриття зборів "Ялтинської європейської стратегії" Фюле закликав українську владу співпрацювати з опоицією.
"Але не сприймайте опозицію як машину для голосування, яка буде голосувати за ці закони тільки тому, що цього хоче Фюле", – сказав єврокомісар.
Фюле назвав "важливим, щоб влада в Україні створила простір для опозиції (у політичному житті), а опозиція була конструктивною".
Він також закликав не сприймати підписання угоди про асоціацію як відштовхування Росії: "Це не вибір між Москвою і Брюсселем. Ми хочемо, щоб Україна мала хороші стосунки з Росією. Це стратегічний партнер для нас".
Фюле додав, що ЄС прагне створення зони вільної торгівлі від Лісабону до Владивостоку.
Нагадаємо, 18 вересня Кабінет міністрів одноголосно схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
У серпні уряд оприлюднив проект угоди на сайті Кабміну. Документ викладений на 236 сторінках. Окрім загальних принципів документ містить розділи Політичний діалог та реформи, політична асоціація, співробітництво та конвергенція у сфері зовнішньої та безпекової політики, Юстиція, свобода та безпека, Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею, Економічне та галузеве співробітництво, Фінансове співробітництво та положення щодо боротьби з шахрайством, Інституційні, загальні та прикінцеві положення.
Угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році.
Саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати угоду про асоціацію з ЄС, частиною якої є створення зони вільної торгівлі, пройде 28-29 листопада у Вільнюсі.
Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ.