Фюле нагадав, що це його третій візит до України за останні два тижні. У рамках цього візиту він зустрівся з президентом Віктором Януковичем, представниками опозиції та громадянського суспільства, передає ЛІГАБізнесІнформ.
За його словами, головним завданням влади зараз має бути забезпечення довіри з боку населення.
"Я звернув увагу на те, що впевненості та довіри населення неможливо досягти на Майдані, в той час як по всій країні тривають арешти, залякування, порушення прав учасників акцій протесту людьми в уніформі або в цивільній і спортивному одязі", – сказав він.
На думку Фюле, Україні потрібно просунутися в чотирьох питаннях.
"Мої зустрічі показали, що існують такі потреби. Перше – зробити негайні кроки з конституційної реформи, формування нового інклюзивного уряду та забезпечення вільних і чесних виборів. Друге – призначення останнього члена консультативної комісії з питань розслідування (фактів порушення прав людини в рамках акцій протесту) і зробити все для того, щоб ця комісія запрацювала якомога швидше. Ця комісія була запропонована генеральним секретарем Ради Європи Ягландом" , – сказав Фюле і додав, що з боку ЄС представник призначений був, українська влада експерта ще не запропонувала.
За словами Фюле, робота цієї комісії дозволить домогтися того, щоб розслідування в Україні відповідали зобов'язанням, узятим країною в рамках Ради Європи.
"Я також вважаю, що Україні потрібно більше безпеки. Треба усунути ситуацію безкарності, забезпечити повагу з захист прав і свобод, припинити залякування, припинити порушення прав, забезпечити швидке і прозоре розслідування актів насильства", – сказав єврокомісар.
Четвертим пунктом Фюле назвав забезпечення умов для роботи журналістів – вони не повинні бути мішенями.
"У мене була можливість відзначити роботу незалежних медіа. Свобода преси є одним з основних стовпів демократії. Щоб демократія розвивалася, журналісти повинні мати умови для того, щоб робити свою роботу. Вони не повинні бути мішенями умисних нападів або погроз. Напад на пресу – це напад на один із стовпів демократії", – заявив він.
Відповідаючи на питання журналістів, чи обговорював він ці пункти на зустрічі з президентом Януковичем і як на них відреагував президент, Фюле запропонував дочекатися результатів другої зустрічі, яка призначена на сьогодні.
Фюле також вкотре заявив, що умовою надання фінансової допомоги ЄС Україні є проведення реформ.
“Що стосується фінансової допомоги, так є умови, і я б сказав, що ці умови є такими: реформи, реформи, реформи”, – зауважив Фюле.
Що стосується нового українського уряду те, за словами Фюле, ЄС готовий підтримувати "новий інклюзивний Кабінет міністрів", який проводитиме необхідні реформ всередині країни.
"Ми хочемо, щоб ця фінансова допомога стала можливою або у формі грантів, або у формі кредиту для посилення розвитку країни та зміцнення її суверенітету", – підкреслив єврокомісар.