«Подивіться, з чого ми починали, – розповідає Ілкка Тайпале, редактор книги, колишній депутат фінського парламенту. – Ми були бідні, фіни помирали у 40 років від проблем зі здоров’ям, у нас були маленькі пенсії і майже не було соціальної допомоги молодим сім’ям. Однак, ми стали успішними. Тому, що ділилися одне з одним».
Подружжя Тайпале зазначає, що саме завдяки реформам Фінляндії вдалося покращити соціальний захист населення. І головним критерієм успіху є вміння йти на компроміси: «Нині кожна молода сім’я при народженні дитини має вибір – отримувати соціальну допомогу від держави чи віддати дитину в державний, безкоштовний дитячий садок. І це працює».
Крім того, пані Тайпале вважає, що не потрібно мріяти про раптове збагачення власної держави. «Якщо ви думаєте, що одного разу станете багатими і зможете собі дозволити все й одразу, знайте – так не буде. Вам необхідно починати працювати над цим вже сьогодні» – наголосила вона.
«У Фінляндії не має багатих чи бідних, – продовжувала Ваппу Тайпеле – а розподіл прибутку між населенням приблизно однаковий. Загалом Фінляндія – країна середнього класу».
Ілкка Тайпале– доктор медицини, психіатр та доцент кафедри соціальної медицини. Був депутатом фінського Парламенту у 1971—1975 та у 2000—2007 роках. Працював головним лікарем та медичним директором у лікарні для душевно хворих людей у Келлокоскі та помічником професора кафедри соціальної медицини в університеті Тампере. Є редактором книги «100 соціальних інновацій з Фінляндії».
Ваппу Тайпеле – екс-міністр з охорони здоров’я та соціального забезпечення.