НОВИНИ

Тігіпко розробляє плани скорочення кількості пільговиків

Уряд займеться перевірками чорнобильців. Про це сьогодні на засіданні Кабміну повідомив міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

«Зараз ми ведемо дискусію з організацією «Союз Чорнобиль Україна» для того, щоб краще організувати перевірку осіб, яким надаються пільги. До 1998 року було проведено дві перевірки інвалідів-ліквідаторів. Після цього року перевірки не проводились», - уточнив міністр.

«Я хотів би, щоб ми відпрацювали цей порядок (перевірок - ред.), як це буде проходити з громадською організацією «Союз Чорнобиль», тому що нам потрібно їх в першу чергу підтримати», - додав чиновник.

За його словами, в організації «налаштовані абсолютно конструктивно».

«Вони самі хотіли б, щоб чистота їхніх лав відбувалась, і щоб там не було людей, які б тим чи іншим незаконним чином виходили на ці пільги», - відзначив Тігіпко.

Як повідомлялось, раніше Тігіпко заявив, що уряд ухвалив постанову про збільшення пенсій та інших виплат чорнобильцям з наступного року.

Віце-прем’єр підкреслив, що для забезпечення цих виплати державі необхідно буде додатково 1 млрд. 900 млн. грн., які уряд планує передбачити у держбюджеті на 2012 рік.

При цьому Тігіпко зауважив, що 500 млн. вже передбачено у проекті держбюджету, а додаткові кошти уряд планує акумулювати за рахунок введення «податку на багатство». За прогнозом віце-прем’єра, це приблизно 800 млн., та за рахунок введення окремих заходів щодо оподаткування операцій в офшорних зонах. Це, за його підрахунками, додатково 3 млрд. грн.

Нагадаємо, останнім часом  в Україні пройшли  акції протесту чорнобильців, які у деяких областях навіть переросли у захоплення приміщень Пенсійного фонду. У Донецьку  чорнобильці оголосили голодування.

Учасники акцій вимагають від Пенсійного фонду, місцевої влади і Кабінету Міністрів забезпечити нарахування соціальних виплат відповідно до закону про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також виконання рішень судів про нарахування пенсій відповідно до чинних законів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.