Фінляндія закликала РФ звільнити всіх українських політв’язнів

13 Серпня 2018, 19:41

Фінляндія закликала Росію звільнити всіх українських політичних в’язнів, а також надати незаконно утримуваному українському режисеру Олегу Сенцову медичну допомогу. Про це в понеділок, 13 серпня, повідомляє прес-служба Міністерство закордонних справ Фінляндії.

 

"Здоров’я українського кінорежисера Олега Сенцова у в’язниці швидко погіршується. Ми очікуємо, що Росія надасть йому медичне лікування та звільнить всіх незаконно затриманих громадян України", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося,  13 серпня міністр культури Франції Франсуаз Ніссен, режисер Жан-Люк Годар і Кен Лоуч та інші відомі особистості у сфері мистецтва написали відкритого листа із закликом звільнити політв'язня Олега Сенцова.

 

Нагадаємо, 8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що стан українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова є критичним, він майже не встає і вважає, що кінець близький. 9 серпня Денісова оприлюднила фото українського політв'язня Кремля Олега Сенцова, зроблені у колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі.

 

 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).