Financial Times: Швеція відправила додатковий підрозділ солдат на найбільший острів у Балтійському морі через небезпеку нападу Росії

Світ
17 Січня 2022, 16:23

Видання Financial Times повідомляє, що Швеція направила сотні військових для зміцнення острова Готланд в Балтійському морі – міністр оборони Швеції попередив, що скандинавська країна не повинна бути наївною і її можуть атакувати.

У п’ятницю і суботу на Готланд літаком та пасажирським поромом привезли підрозділ збройних сил Швеції, доставивши війська та обладнання на острів, який багато хто порівнює з "авіаносцем посеред Балтійського моря".

Розгортання відбулося на тлі зростаючого занепокоєння в країнах Північної Європи та Балтії щодо намірів Росії біля її кордону з Україною та того, як це може перекинутися на сусідні країни. Шведські ЗМІ відзначили на вихідних посилення російської військово-морської активності в Балтійському морі через відправлені на Готланд війська.

Читайте також: Росія vs Європа. Чому?

"Зрозуміло, що ризик є. Не можна виключати напад на Швецію…Важливо показати, що ми не наївні. Швецію не застануть зненацька , якщо щось станеться. Важливо посилати сигнали про те, що ми серйозно ставимося до цієї ситуації", – сказав міністр оборони Швеції Пітер Хультквіст радіостанції Ekot у суботу.

Розгортання Росією понад 100 тисяч військовослужбовців на кордоні з Україною та її жорстка дипломатична риторика змусили Швецію та Фінляндію,котрі не є членами НАТО, наголосити, що вони зберегли можливість подати заявку на членство в Альянсі.

Більшість у парламенті Швеції виступає за членство у військовому альянсі, окрім правлячих лівоцентристських соціал-демократів. Без їх підтримки Швеція навряд чи приєднається до Північноатлантичного альянсу.

Експерти стверджують, що Швеція, яка не мала постійної військової присутності на Готланді з 2005 по 2016 рік, оскільки вона скоротила витрати на оборону після холодної війни, змушена діяти настільки помітно через відносну слабкість своїх збройних сил.

У серпні 2020 року країна здійснила аналогічні дії й відправила на поромі бронетехніку разом із кемпінгами відпочиваючих до популярного туристичного острова, оскільки Росія провела ряд військових навчань у регіоні.

Швеція значно збільшила свої витрати на оборону протягом останніх років після низки незручностей, зокрема, коли не змогла підняти літаки під час імітації Росією атаки на Стокгольм, оскільки це були Великодні вихідні, та безуспішний пошук підозрюваного російського підводного човна на архіпелазі за межами шведської столиці.

Три країни Балтії, які є членами НАТО, давно закликали Швецію серйозніше поставитися до безпеки Готланда. Шведські сили, разом із великим контингентом американських військ, провели свої найбільші навчання за десятиліття у 2017 році, включаючи напад на Готланд, який один американський генерал назвав "непотоплюваним авіаносцем".

Читайте також: Анка Фельдгузен: «Росія не змінює своєї поведінки, тому ми готові боротися далі, щоб санкції тривали»​

Коли додаткові війська прибули на вихідних до острова, начальники оборони на Готланді намагалися заспокоїти місцевих жителів. "Я досить добре сплю вночі, а ризик збройного конфлікту низький", – сказав Маттіас Ардін, очільник Готландського полку.

Також Шведські ЗМІ повідомляють, що великий невідомий безпілотник пролетів над Стокгольмом у суботу, в тому числі над королівським палацом. Це сталося після того, як у п’ятницю поліція повідомила, що невідомі безпілотники пролітають щонайменше над однією, а можливо, і над чотирма атомними електростанціями.

Поліція країни заявила, що розглядає ймовірно пов’язані між собою спостереження на атомних станціях як "надзвичайно серйозні".

Автор:
Тиждень