Видання відзначає, що економічні зміни в Росії можуть стати "драматичними, враховуючи те, що профіцит бюджету між 2000 та 2011-ми роками склав $785 млрд, що є еквівалентним 40% ВВП за минулий рік".
"За ці 11 років ціни на нафту зросли в чотири рази, бюджетні витрати – в 10 разів, а суми заробітних плат майже потроїлись. Але якщо ціни на нафту знову зростуть майже в два рази, в чому втім сумнівається більшість економістів, то епоха легких грошей, які сприяли збільшенню доходів та соціальних витрат, закінчиться", – пише видання.
«На половині президентського терміну Путіна економіка може врізатися в стіну», – зазначає аналітик банку Renaissance Capital Іван Тчакаров.
Тчакаров передбачає, що поточний рахунок (який включає в себе торгівлю товарами та послуги з трансфертами) може стати негативним вже в 2015-му році. Він називає це «великим переходом» від періоду, коли значним був фінансовий та поточний профіцит до часу, коли країна буде змушена позичати, девальвувати або менше витрачати.
«Росія стане класичною економікою подвійного дефіциту», – додає він, вказуючи на дефіцит федерального бюджету та дефіцит поточного рахунку.
«Думаю, що Путін не має іншого виходу, крім як проводити зміни. Ми сподіваємось, що він розуміє, що якщо він цього не зробить, економіка через три роки зіткнеться з великими проблемами», – зазначив аналітик.
«Замість того, щоб приваблювати капітал, Росія наразі робить зворотне: частково через політичну непевність відтік капіталу в 2011 році склав $84 млрд, що дорівнює 5% ВВП країни. Такий відтік капіталів важко було помітити, зважаючи на великий торговий приріст. Але якщо запаси нафто доларів почнуть зменшуватись, такі відтоки коштуватимуть Росії її резервів та девальвації рубля», – зазначає Financial Times.
«Коли ви дивитесь на стандартні показники вразливості Росії, ситуація виглядає не так погано в плані бюджету», – зазначив представник МВФ в Москві Одд Пер Брекк. «Тим не менш, дефіцит державного бюджету істотно зріс в порівнянні з докризовою ситуацією». Неминуче виснаження резервних фондів «означає, що Росія зараз має набагато менше можливостей для відповіді на будь-які негативні ефекти від зовнішніх подій порівняно з 2008 роком», – додав Брекк.