НОВИНИ

Світовий банк знизив прогноз зростання економіки Росії

Очікується збільшення ВВП на 3,5% - замість 4% згідно з прогнозом за червень 2011 року. Про це йдеться у доповіді Світового банку (СБ).

Експерти СБ вважають, що Росія помітно відстає від середніх темпів зростання країн, але перевершить середньосвітовий показник на 1%.

Експерти наголошують, що європейська боргова криза в поточному році зробить негативний вплив на країни, що розвиваються.

Якщо влітку очікувалося, що ВВП цієї групи держав додасть 6,2%, то тепер розраховують тільки на 5,4%. Зате в 13-му році планується пожвавлення - світова економіка додасть 3,1%.

Від Росії чекають зростання на 4,5%. При цьому, на думку експертів СБ, в країн стало набагато менше простору для маневру, ніж було в кризу 2008-2009 років.

«Це буде дуже повільне відновлення, і це займе багато років, перш ніж втрата від рецесії і втрати від дисбалансів, створених у попередній період буму, буде подолана. Багато років підуть і на те, щоб знизити рівень безробіття», - пояснив директор департаменту економічного прогнозування Світового банку Ханс Тіммер.

Як повідомлялось, компанія Fitch Ratings 17 січня знизила рейтинг ВАТ «Газпром».Перегляд рейтингу російського газового монополіста зумовлено зниженням суверенного кредитного рейтингу Російської Федерації з «позитивного» на «стабільний».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.