Філіпп де Лара: Одна війна завершилася 1991-го, друга досі триває. І в цій другій Україна — лише передова

1 Листопада 2018, 16:20

Глянути війні в лице не конче означає, що треба вибирати чи приймати збройний конфлікт як рішення. Ідеться про визнання готовності другої сторони до війни.Про це на сторінках Тижня пише французький філософ Філіпп де Лара.

 

«Росія не хоче війни, вона хоче перемоги», — це різкий та іронічний коментар Касторіадіса 1981 року, що досі не втратив актуальності.

 

Філософ зазначає, що між Заходом і Сходом була не просто холодна війна та ідеологічне змагання, а справжня війна. Це незручна ідея, тож державні діячі й громадська думка воліють нею нехтувати. Захід, може, і «виграв холодну війну», та не до кінця розібрався в тому, що сталося. Там і досі цього не розуміють, попри тверезе мислення таких інтелектуалів і стратегів, як Філліп Петерсен у наші дні (див. Тиждень, № 38/2018) чи Касторіадіс у 1980-х.

 

"Для того щоб не потрапляти в тенета російської брехні та не дозволяти численним небезпекам збивати нас із пантелику й паралізувати, Захід повинен викорінити холодну війну з радянської/російської імперіалістичної війни проти нього. Одна війна завершилася 1991-го, друга досі триває. І в цій другій Україна — лише передова", – зазначає де Лара.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»