Український тиждень № 44 (572) від 1 листопада, 2018

Зміст номеру:
Як дезорієнтують виборців і потенційних кандидатів
Дмитро Крапивенко
Політика
Коли в перші місяці війни я знайомився зі свідченнями тих, хто зі своєї волі чи під тиском обставин залишився там, під окупацією, мене не полишало відчуття того, що я це вже колись читав або чув, тільки про інший час.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи справді українці вважають корупцію важливішою за війну та чому чимало мешканців Сходу взагалі не бачать загроз країні
Андрій Голуб
Політика
Чому мільйони українських родин ще не скоро зможуть оплачувати послуги ЖКГ самостійно
Максим Віхров
Економіка
Так уже вийшло, що Україна належить до числа країн, яким пощастило мати багаті надра. Газ, нафта, вугілля, уран, залізна й марганцева руда, титан, бурштин — це тільки те, що на слуху й активно розробляється. А крім того є ще низка родовищ берилію, літію та інших корисних копалин, за які точиться тиха боротьба.
Денис Казанський
Економіка
Війна майбутнього, яка включатиме кібератаки, інформаційно-психологічну обробку, удари високоточної гіперзвукової зброї та придушення оборони безпілотниками, може тривати лічені години. ця нова війна переважно відбуватиметься непомітно для пересічного ока
Юрій Лапаєв
Світ
Збільшення обсягів експорту/імпорту озброєнь та військової техніки (ОВТ) зумовлюється загальносвітовою нестабільністю, посиленням чутливості до нових загроз, недосконалістю міжнародних безпекових механізмів, наявністю численних гарячих точок, локальних збройних і «заморожених» конфліктів, територіальних претензій низки країн до сусідів, боротьби за райони видобутку енергоносіїв, ринки збуту та маршрути транспортування тощо.
Володимир Заблоцький
Світ
Американський науковець про майбутні гібридні конфлікти
Юрій Лапаєв
Світ
Росія та США в новітній гонці озброєнь
Олександр Крамар
Світ
Чому немає розуміння справжньої природи конфлікту між Росією та західним світом
Філіпп де Лара
Світ
Білий дім погрожує вийти з угоди про роззброєння з Росією. Однак те, що задумувалось як покарання, Кремлю може навіть зіграти на руку
Павєл Локшин
Світ
Чим Україні варто замінити радянську модель безплатного житла для всіх військових
Ганна Чабарай
Суспільство
У дзеркалі видно, що в нас за спиною, а от те, що попереду, не побачиш. Західна політика безпеки скидається на керування автомобілем задом наперед. Рано чи пізно ми розуміємо, що на дорозі вибоїна, тоді їдемо обережніше, щоб не підстрибувати на наступній. Але не дивимося вперед.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн, реформуючи Бундесвер, робить ставку на допомогу бізнес-консультантів. Не обходиться й без порушень. Тепер навіть задіяно прокуратуру
Торстен Юнґгольт
Світ
Лукашенка хотів переграти Кремль, але лише посилив свою залежність від нього
Сяргєй Пульша
Світ
Суфії, дервіші, факіри — хто вони сьогодні?
Михайло Якубович
Світ
9 листопада 2018-го минає 100 років із дня усунення німецького імператора від влади й проголошення Німецької Республіки, яка увійшла в історію як Ваймарська республіка (названа так за місцем скликання демократичних національних зборів).
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Якщо уважно стежити за роботою нашої Верховної Ради, то в голові автоматично складається довжелезний перелік претензій до неї, такий наболілий, що довго думати не доводиться: «договорняки», надмірна театральність, мордобій, кнопкодавство, прогули, драконівські законопроекти, порушення процедур голосування… У кожного з нас накопичилося достатньо невдоволення, але вони невтомно підкидають нові й нові приводи!
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
Либонь мало хто посперечався б із тезою, що заможне життя є найомріянішим станом для будь-якої людини. Адже вона доконечно пов’язуватиме цей стан із добром.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Сьогодні наука може доволі точно передбачити, як відбуватиметься загибель нашої планети і Всесвіту
Норберт Лоссау
Світ
1 листопада 1918 року стало кульмінаційною точкою в розвитку галицького українства
Святослав Липовецький
Історія
Американська історикиня про значення Революції гідності
Анастасія Левкова
Культура
Римський кінофестиваль показав зріз світового кіно й один антиукраїнський фільм
Катерина Барабаш
Культура
Хто й чому заважає українському мистецтву увімкнути свій максимум
Анастасія Головненко
Культура
Лідер гурту «Плач Єремії» в інтерв’ю Тижню розповів про важливість текстового навантаження пісень, народження української музики, що розповідає і працює з темами війни та спротиву, а також про те, що з віршів поета Грицька Чубая заплановано покласти на музику.
Ганна Трегуб
Культура
Різні хобі бувають у людей у наш час. Хтось вишиває бісером, комусь до вподоби спів у душі чи на сцені, дехто несподівано стає справжнім колекціонером: збирає пляшки, цукор у стиках чи лайки в Instagram.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Останнім часом я слухаю на день добрий платівки (безперечно, вінілові) з «Бранденбурзькими концертами» Йоганна Себастьяна Баха в незрівнянному виконанні Берлінського філармонічного оркестру під керуванням Герберта фон Караяна (запис фірми Deutsche Grammophon, 1980). Власне, слухаю 4-й і 5-й концерти, але здебільшого 4-й. Зокрема, allegro створює в мене добрий настрій.
ОНУХ
Авторські колонки