Філарет закликав главу УГКЦ не проводити літургію в Софійському соборі

23 Лютого 2019, 18:59

Колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет звернувся до глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава із закликом не проводити літургію в Софійському соборі у Києві, яка запланована на квітень. Про це йдеться на сайті УПЦ КП,

 

Зокрема, відповідне звернення було направлено 22 лютого.

 

"Із засобів масової інформації стало відомо, що Ви плануєте 7 квітня 2019 року провести прощу та богослужіння у соборі Святої Софії у Києві. Отримавши повідомлення від міністра культури України Євгена Нищука, Ви закликали духовенство і вірян Української Греко-Католицької Церкви приїхати до Києва на Софійську площу та взяти участь у Божественній літургії в соборі Святої Софії", – зауважив Філарет.

 

Зокрема, він відзначив, що "це незвичайне явище, бо УГКЦ ніколи не звершувала літургію в центрі українського православ’я – соборі Святої Софії".

 

"Якщо відбудеться ця подія, то вона викличе спротив з боку православних українців. Ця подія схожа на те, якби хтось з Православних Предстоятелів звершив Божественну літургію у соборі святого апостола Петра в Римі", – наголосив патріарх.

 

На його думку, подія може викликати протистояння між православними і греко-католиками та порушити міжконфесійний діалог в Україні.

 

"Є небезпека, що цю ситуацію для проведення провокацій може використати Росія, щоб нашкодити українському народові", – підкреслив він.

 

"Не бажаючи міжконфесійного напруження, просимо Вас відмовитись від проведення прощі та звершення Божественної Літургії у соборі Святої Софії у Києві", – додається у повідомленні.

 

Як повідомлялося, 3 лютого в Софії Київській пройшла літургія та інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія.

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату.

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.