Фігуранту “справи Веджіє Кашка” Чапуху викликали “швидку” після засідання суду

24 Січня 2019, 19:55

У четвер, 24 січня, після засідання підконтрольного Росії Київського районного суду в анексованому Сімферополі фігуранту “справи Веджіє Кашка” Асану Чапуху стало погано і довелося викликати “швидку допомогу”. Про це повідомляє "Крим.Реалії".

 

“У нього різко підскочив тиск, кинуло в холодний піт, посинів. Ми дали води й надали першу допомогу”, – розповіла дружина фігуранта “справи Веджіє Кашка” Бекіра Дегерменджи Аліє.

 

Зазначається, що до приїзду “швидкої” Асан Чапух перебував у будівлі суду під наглядом співробітників російської Федеральної служби виконання покарань (ФСВП).

 

“Приїхала “швидка”, надала першу допомогу, зробили кардіограму, поміряли тиск і поставили укол. Зараз йому вже легше”, – розповіла дружина Чапуха Асіє. Після того, як лікарі стабілізували стан Асана Чапуха, співробітники ФСВП повинні відвезти його додому.

 

Як повідомляли, кримськотатарського активіста Асана Чапуха відпустили під домашній арешт, оскільки його здоров'я в критичному стані, і немає можливості проводити необхідне лікування в СІЗО. 

 

Також у четвер, 24 січня, під домашній арешт відправили фігурантів "справи Веджіє Кашка" Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова і Руслана Трубача. 

 

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.