НОВИНИ

"Справа Веджіє Кашка". Чапуха відпустили під домашній арешт через критичний стан здоров'я

Нині Чапух знаходиться вдома.

Кримськотатарського активіста Асана Чапуха, фігуранта "справи Веджіє Кашка", відпустили з СІЗО під домашній арешт, так як його здоров'я в критичному стані, і немає можливості проводити необхідне лікування в СІЗО. Про це у четвер, 11 жовтня, повідомляє "Кримська правозахисна група". 

 

Рішення про зміну місця утримання ухвалив "Київський районний суд" анексованого Криму 10 жовтня. Цю інформацію також підтвердив адвокат Чапуха Айдер Азаматов.

 

Нині Чапух знаходиться вдома.

 

Як повідомлялося, 15 вересня в окупованому Криму фігурант так званої "справи Веджіє Кашка" Асан Чапух  почав голодування з вимогою від медсанчастини СІЗО надати йому негайну медичну допомогу. Однак 21 вересня Чапух був змушений припинити голодування через погіршення стану здоров'я. За словами омбудсмена України Людмили Денісової, стан Чапуха різко погіршився, коли на зустріч з адвокатом його під руки принесли інші ув'язнені.

 

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.