Денис Казанський член Тристоронньої контактної групи від представників Донецької області

Фактор переселенців

11 Червня 2020, 09:06

Вже достатньо давно у повітрі витала ідея запросити на переговори з українського боку переселенців, які змушені були покинути захоплену бойовиками територію через переслідування та репресії. Таких громадян, як відомо, за офіційними даними налічується до 1,5 млн. І цілком логічно, що їхній голос на переговорах також має бути представлений. Однак до останнього часу монопольне право називатися представниками окремих районів привласнили собі лише члени незаконних формувань «ДНР» та «ЛНР». Що було дуже зручно для Росії, яка вже кілька років ставить знак рівності між «ЛДНР» та Донбасом і намагається представити ситуацію так, ніби ці формування представляють думку всього регіону.
Як відомо, насправді це далеко не так. Безумовно, свої прихильники у цих формувань є. Однак є і сотні тисяч (навіть мільйони) жителів Донбасу, які з самого початку не підтримували незаконні збройні формування і їхні дії. Сьогодні багато хто з цих людей тимчасово покинули непідконтрольну територію, бо їх змусили це зробити. Але ніхто не може позбавити переселенців права вирішувати долю своєї рідної землі. І будь-який уродженець окремих районів Донецької та Луганської областей має на це рівно стільки ж прав, скільки громадяни Владислав Дейнего і Наталя Никонорова, які сьогодні беруть участь сьогодні в переговорах з боку ОРДіЛО, яких народ не обирав і не делегував їм такі повноваження.

 

Читайте також: Проросійський трансформер

 

Більш того, законослухняні переселенці мають на це навіть більше прав, оскільки не займалися захопленням чужого майна, мародерством, викраденням людей та розпилом на металобрухт промислових підприємств, на відміну від представників угруповань «ЛДНР», які займалися цим системно. І найголовніше — учасники переговорів від ОРДіЛО з російської сторони Дейнего та Никонорова є громадянами Російської Федерації.

 

до останнього часу монопольне право називатися представниками окремих районів привласнили собі лише члени незаконних формувань «ДНР» та «ЛНР». Що було дуже зручно для Росії, яка вже кілька років ставить знак рівності між «ЛДНР» та Донбасом

Отже, якщо мова йде про обговорення подальшої долі Донбасу в складі України, то звичайно потрібно його обговорювати громадянами України, але аж ніяк не з громадянами РФ. Ці нехай обговорюють російські проблеми і російське законодавство.

Коли українська делегація нарешті прийняла рішення залучити до переговорів уродженців Луганська і Донецька, які спочатку виступали проти незаконних формувань ДНР і ЛНР, і не підтримували агресію Російської Федерації, рішення здалося абсолютно логічним і правильним. І коли пропозиція взяти участь в переговорах надійшло мені, я відповів на нього згодою.

Окремо скажу, що не йдеться про Консультативну раду, яку планували створити раніше і проти якої відбувалися акції протесту. Від ідеї створення такої ради відмовилися, і на сьогоднішній день ця тема закрита. Переселенці беруть участь в переговорах Тристоронньої контактної групи на інших підставах. Річ у тім, що в комплексі заходів із виконання Мінських угод, який є у вільному доступі в мережі, є пункти 11 і 12, в яких йдеться про те, що питання, що стосуються місцевих виборів в окремих районах, а також закон про особливий статус цих районів має обговорюватися і узгоджуватися з представниками ОРДіЛО.

 

Читайте також: Окупанти погрожують війною

При цьому, в документі, як ви можете самі переконатися, немає жодної згадки про те, які саме це мають бути представники окремих районів. Такі організації, як «ЛНР» і «ДНР», ніде не згадуються. І відповідно ніде не сказано, що саме з ними Україна повинна щось узгоджувати. Отже виконати взяті на себе зобов’язання Україна може і шляхом консультацій з представниками ОРДіЛО, що не мають стосунку до підконтрольних Росії угруповань «ДНР» та «ЛНР».
Переговори 9 червня по відеозв’язку повинні були тривати з 9 до 13:00, але російська сторона запізнилася і включилася майже на 40 хвилин пізніше. Як кажуть, у росіян таке буває регулярно. Таким чином вони, мабуть, демонструють свою абстрагованість від процесу і всім виглядом показують, що це не їхній конфлікт. Представники угруповань «ЛДНР», які називають себе представниками ОРДЛО, на появу переселенців в українській делегації відреагували нервово — хамили, намагалися провокувати перепалки, однак ми очікували такого розвитку подій, тому спочатку домовилися не піддаватися на провокації.

Намагаючись хоч якось перекрутити ситуацію на свою користь і зберегти обличчя, представник «ЛНР» Родіон Мірошник кілька разів називав нас «представниками консультативної ради», на що модератор конференції пан П’єр Морель підкреслив, що консультативна рада не створювалася. З якоїсь причини Мірошник опублікував брехню про створення консультативної ради і у своїх соціальних мережах, хоча зрозуміло, що з часом неправдивість цієї інформації стане очевидною. ЗагПредставник Росії Дмитрієвський протесту проти появи переселенців в українській делегації не висловлював.