Файлообмінники дозволені в Іспанії і Голландії

2 Лютого 2012, 10:49

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина».

Однак у березні 2010 року суд в Іспанії ухвалив, що використання пірінгових мереж в некомерційних цілях є законним, навіть якщо користувачі скачують піратські фільми і музику, а в грудні 2001 року парламент Голландії визнав законним скачування громадянами країни будь-яких файлів.

У січні цього року влада США закрила найбільший в світі (150 млн зареєстрованих користувачів) сервіс обміну великими файлами megaupload.com, звинувативши його менеджерів і власників у порушеннях авторських прав. Якщо керівників сервісу визнають винними, їм загрожує тюремне ув'язнення терміном до 20 років.

У Казахстані через зміни в законодавстві з 31 січня заборонено роботу декількох великих торрент-трекерів – найбільш популярного в країні kaztorka.org, а також btr.name і megatorrents.org.

У травні 2009 року МВС Росії пред'явило звинувачення в порушенні авторських прав власникові файлообмінника interfilm.ru Денису Квасову. За даними правоохоронців, ресурс містив копії кінофільмів, які недавно вийшли в прокат. Незадовго до цього був закритий ресурс Allofmp3, який належав Квасову.

У вересні 2010 року в Росії під час розслідування у справі про розповсюдження піратської копії програми Autodesk AutoCAD було призупинено делегування домену найбільшого в СНД торрент-трекера torrents.ru. Ресурс перейшов на інший домен – rutracker.org і функціонує досі.

У серпні 2009 року суд Стокгольма засудив до року позбавлення волі чотирьох керівників The Pirate Bay – одного з найбільших файлообмінників в світі. Проте потім цю міру покарання замінили на умовний термін. Пізніше файлообмінник перейшов на інший хостинг і працює досі.

Нагадаємо, 31 січня міліція припинила діяльність веб-ресурсу Ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. За даними МВС, було вилучено 200 серверів із загальним обсягом нелегального контенту більше 6000 терабайт. Однак, представники ресурсу заперечили цю інформацію.

Пізніше у міліції уточнили, що відповідну справу порушили ще у липні 2011 року на підставі звернень «від Державного інституту інтелектуальної власності, від Кабінету міністрів, від представництва Adobe в Україні, Graphisoft, від телеканалу «1+1». У списку була і компанія Microsoft, однак, вона заперечила звернення в міліцію для перевірки файлообмінника Ex.ua. 

Група «1+1» також пізніше заявила, що не зверталась до міліції  стосовно зупинення роботи файлообмінного сервісу Ex.ua.

Українські інтернет-користувачі бурхливо відреагували на закриття Ex.ua. Через хакерські атаки виникли труднощі з доступом до сайтів МВС, СБУ, президента тощо.

Заступник голови правління Інтернет асоціації України Олександр Ольшанський не виключив, що закриття Ex.ua – це конкурентна війна.