Facebook заблокував близько 300 акаунтів російської “фабрики тролів”

4 Квітня 2018, 08:41

Соціальна мережа Facebook заблокувала понад 270 акаунтів, пов'язаних із російським "Агентством інтернет-досліджень" (IRA), що використовувалися для впливу на громадську думку в Росії, а також у сусідніх країнах, де використовують російську мову, зокрема, в Україні. Про це повідомив засновник компанії Марк Цукерберг.

 

За даними директора служби безпеки соцмережі Алекса Стамоса, були видалені 70 Facebook та 65 облікових записів Instagram, а також 138 Facebook сторінок.

 

 

"Цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою у сусідніх країнах, таких як Азербайджан, Узбекистан та Україна", – заявив Цукерберг.

 

За його словами,  деякі з сторінок, які були видалені, належать російським новинним організаціям, що контролювалися IRA.

 

Зазначається, що принаймні за однією такою сторінкою у Facebook стежило близько мільйона людей. Крім того, ще близько 500 тисяч користувачів стежили за одним із таких облікових записів у Instagram.

 

Цукерберг пояснив, що Facebook із повагою ставиться до людей та урядів, які діляться політичними поглядами в соцмережі, але не дозволяє їм створювати фейкові облікові записи для цього.

 

"Коли організація робить це неодноразово, ми видаляємо всі їх сторінки, у тому числі ті, які можуть і не бути фейковими. Сторінки і облікові записи, які ми заблокували сьогодні, були видалені, оскільки вони контролювалися IRA, але не через контент, який вони поширювали", – додав він.

 

Крім того, засновник Facebook додав, що в найближчі кілька тижнів користувачі за допомогою спеціального інструменту зможуть перевірити, чи стежили вони за обліковими записами, контрольованими "фабрикою тролів".

 

Нагадаємо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

Згодом, 25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. Однак він також повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років. 

 

Крім того, 26 березня  Федеральна торговельна комісія (FTC) США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. За даними ЗМІ, FTC почала перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.

читати ще

показати ще