Facebook видалив російські сторінки, які писали про Україну

17 Січня 2019, 14:05

Соціальна мережа Facebook заявила у четвер, що видалила 512 груп, сторінок і акаунтів, які брали участь у скоординованій недостовірній поведінці на Facebook та Instagram.

 

Зазначається, що дві операції проводилися з Росії, одна з яких була активна в декількох країнах, а інша для України.

 

"Ми не знайшли жодних зв'язків між цими операціями, але вони використовували подібну тактику, створюючи мережу акаунтів, щоб ввести в оману інших про те, хто вони є і що вони роблять", – сказано в повідомленні.

 

"Особи, що стоять за цими акаунтами, здебільшого представляли себе українцями, і вони керували різними фейковими акаунтами, поширюючи місцеві українські новини на різні теми, такі як погода, протести, НАТО і стан охорони здоров'я в школах. Ми визначили деяке технічне співпадіння з діяльністю, що походила з Росії перед проміжними виборами у США, зокрема поведінку, що мала характеристики попередньої діяльності Агентства iнтернет-досліджень", – заявили у Facebook.

 

Як повідомлялося 4 квітня у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

11 квітня стало відомо, що виконувач обов’язків генерального директора Cambridge Analytica Олександр Тайлер пішов у відставку. 3 травня стало відомо, що компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, а також незаконно отримала дані понад 87 млн користувачів Facebook, повідомила, що припиняє свою роботу. 

 

Комітет з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки заявив, що розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг 11 квітня надасть свідчення про виток даних понад 50 млн користувачів і скандалу з Cambridge Analytica. 

 

Нагадаємо, 3 квітня засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років. 

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

Крім того, 26 березня  Федеральна торговельна комісія (FTC) США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. За даними ЗМІ, FTC почала перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.