Евакуація українців з Уханя відбудеться 11 лютого – посольство

10 Лютого 2020, 13:10

Евакуація українців з епіцентру поширення коронавірусу – китайського міста Ухань – запланована на вівторок, 11 лютого. Про це повідомляється на сайті посольства України в Китаї.

 

Як повідомляється, планується спеціальний чартерний рейс Київ – Ухань – Київ.

 

 

«Громадян України, яких на їхнє прохання включено до списку на евакуацію, просимо:

 

  1. Тримати напоготові свої паспортні документи України, документи, що надають право на перебування на території КНР, а також паспортні документи, свідоцтво про народження дітей віком до 18 років.
  2. Залишатися на постійному зв’язку, тримати повністю готовими до тривалого використання свої засоби комунікації (мобільний телефон, планшет тощо), а також, по можливості, поповнити рахунок у т.ч. з урахуванням форс-мажорних ситуацій (надмірне використання інтернет-трафіку, можливість здійснення дзвінків у роумінгу чи в іншу країну).
  3. Бути мобільними та готовими до переміщень, зокрема нічних, мати у цьому зв’язку мінімально необхідний запас води, продуктів харчування та медикаментів (за необхідності).
  4. Очікувати як на дзвінки Посольства на мобільний телефон, так і на повідомлення в групі «Embassy – EVACUATION» мобільного додатку Wechat, повністю координувати свої дії з представниками Посольства», – йдеться в повідомленні.

           

Після повернення на українців очікує обов’язковий 14-денний карантин.

 

Зауважимо: станом на 10 лютого у світі зареєстровано  40 536 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 910 – летальні. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку зараження не зафіксовано. У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що ризики інфікування 2019-nCoV для населення Європи нині невисокі.

  

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

  

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 

 

3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. Як стало відомо 5 лютого, системи для виявлення коронавірусу прибули на українську митницю.