Генеральний директор Конфедерації британської індустрії (CBI) Ніл Бентлі (Neil Bentley) заявив, що ЄС повинен дозволити Об’єднаному Королівству побудувати новий 14-мільйонний атомний реактор. Про це пише присвячений політиці Союзу сайт EurActive.
За ствердженням спеціалістів інтернет-джерела, Великобританія дотримується активного курсу на спорудження потужностей з виробництва атомної енергії, незважаючи на анти-атомні тенденції континентальної Європи. За заявою голови CBI, регулювання Європейським Союзом розробки відновлюваних джерел енергії є невигідним для його країни. Зокрема, на думку британця, субсидії ЄС, що вкладаються у будівництво вітряних електростанцій, шкодять атомній енергетиці, розвиток якої є потрібним Великобританії для того, аби продемонструвати міжнародним інвесторам серйозне ставлення до «ядерного ренесансу» та створення нових робочих місць. Тому, згідно з даними EurActiv, очолювана Бентлі організація, підтримує британську опозицію у прагненні до створення національної політики щодо використання атома. Однак, спорудження нового реактора ще має бути затверджене інституціями ЄС. «Ми хотіли б, аби Єврокомісія розглядала атомну енергію, як основну складову нашого енергетичного балансу», – заявляє Бентлі.
Одним з основних аргументів Об’єднаного Королівства у боротьбі за право на спорудження нового реактора є те, що атомна енергія потрібна для забезпечення країни електрикою та здійснення планів щодо декарбонізації галузі. Однак, дирекція Єврокомісії з енергетичних проблем вважає, що країни-члени ЄС повинні плекати шляхи до посилення зв’язків з іншими країнами Союзу перш ніж приймати стратегії, які загрожують ренаціоналізацією та розділенням внутрішньоєвропейського ринку енергетики.
«Атом є цілком неефективним та диспропорційним шляхом для досягнення скорочення викидів вуглекислого газу», – сказав Андреа Карта (Andrea Carta) – юридичний консультант організації Greenpeace. Представники останньої загалом стверджують, що атомна енергія є дорожчою, ніж відновлювана, з огляду на небезпеку нещасних випадків, необхідність переробки відходів та зняття з експлуатації.
З іншого боку, шанси на спорудження нового реактора можуть зрости з огляду на європейське робітниче законодавство: завдяки статті №107 Договору про функціонування ЄС, у спорудженні реактора Великобританія може керуватися високим рівнем безробіття у тій місцевості, де планується його розташування. Однак, як повідомляє EurActiv, дані Greenpeace засвідчуюь: інвестування в енергію вітру створює більше робочих місць, аніж розвиток атомної енергії.