НОВИНИ

Єврокомісія: вимоги Росії до майбутнього газового консорціуму загрожують енергетичній безпеці України

Заявлена Україні Російською Федерацією умова для створення газотранспортного консорціуму - вихід з Енергетичного співтовариства - поставить під загрозу суверенні інтереси України в енергетичній безпеці. Це випливає з коментаря Єврокомісії у відповідь на запит Інтерфакс-Україна.

"ЄС незмінно вірить, що це в суверенних інтересах України, щоб будь-яка угода відповідала зобов'язанням, які Україна взяла в рамках Енергетичного співтовариства", - заявляють у Європейській комісії.

При цьому в коментарі зазначається, що членство України в ЕС є інструментом співпраці для того, щоб "продовжувати роботу в напрямку економічної життєдіяльності, конкурентоспроможності, прозорості, стабільності та інтегрованого енергетичного ринку, що був би привабливий для необхідних інвестицій".

"Це також дозволяє захистити українську енергетичну безпеку від наслідків антиконкурентного енергетичного ринку, який залежить від одного головного зовнішнього постачальника, і робота щодо реверсних поставок газу з ЄС в Україну є цьому яскравим прикладом", - пояснює свою позицію Єврокомісія.

У зв'язку з цим ЄК знову заявила про свою готовність "допомогти Україні порадою для того, щоб запобігти небажаним наслідкам будь-яких угод, які вона хоче укласти".

"Договір про Енергетичне співтовариство є невід'ємною частиною всеохоплюючих відносин Україна-ЄС, і ми очікуємо, що Україна повністю відповідатиме цим правилам", - наголошується у коментарі.

Нагадаємо,  прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що участь РФ у консорціумі з управління українською ГТС можлива лише за умови відмови Києва від приєднання до енергетичних правил ЄС. "Альянс між Росією та Україною може бути тільки за умови виходу України з цілого ряду інститутів, що включають договір приєднання до Енергетичного союзу", - заявив російський прем'єр.

Раніше президент Віктор Янукович неодноразово заявляв, що Україна незадоволена членством у Європейському енергетичному співтоваристві. І навіть не виключив можливість виходу України з цієї орагнізації. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.