Старший слідчий в МВС Росії Павєл Карпов, посадовець з міністерського відділу економічних злочинів Артем Кузнєцов та директор в московській податковій Ольга Степанова потрапили до списку 18 персон нон-грата Державного департаменту США від 12 квітня. Усі 18 осіб зіграли свою роль у змові з метою розкрадання російського бюджету, що в решті-решт завершилось смертю людини, яка їх викрила – бухгалтера Сергія Магнітського.
В той же час мати Магнітського, Наталія Магнітска на зустрічі в Лондоні ще минулого року сказала, що рішення США має символічне значення, тоді як справді вплинути зможе лише заборона ЄС.
«Цього вони бояться більше, бо насправді не так багато хто їздить до США, а от до Європи вони подорожують», сказала вона.
Ці слова підтверджують документи російської служби прикордонного контролю, які потрапили в розпорядження EUobserver і BBC. Документи свідчать, що з 2004 року Карпов побував лише два рази в США, тоді як в ЄС – 17 разів. При чому кількість поїздок зросла минулого року (4 рази) порівняно з попередніми (по 2-3 рази на рік) роками.
Кузнєцов і Стєпанова в США жодного разу не були, зате регулярно подорожують до європейських країн. Дмітрій Клюєв, який, як вважається, стоїть за усією схемою з відмивання грошей, загалом відвідав ЄС щонайменше 51 раз.
В ЄС же поки що немає єдності і повного розуміння того як впровадити і чи впроваджувати взагалі у себе список Магнітского. Так, 4 червня 48 євродепутатів направили листа до міністрів внутрішніх і закордонних справ ЄС з вимогою прийняти «акт Магнітского». В інакшому випадку депутати пригрозили бойкотувати голосування за угоду про візову лібералізацію з Росією.
А джерело в Єврокомісії заявило, що посадовці ЄС зараз розглядають кілька варіантів накладення обмежень на російських посадовців.