“Сьогоднішнє рішення Європейського суду з прав людини в справі “Тимошенко проти України” підтверджує стурбованість, що постійно висловлювалася ЄС щодо свавільного юридичного провадження у випадку Юлії Тимошенко”, – написано у заяві.
“У світлі сьогоднішнього рішення ми закликаємо українську владу уважно переглянути ситуацію Тимошенко, лідера однієї з найсильніших опозиційних партій країни, яка залишається ув’язненою після судового процесу, який не був чесним, прозорим та незалежним юридичним провадженням”, – підкреслили Ештон та Фюле.
Вони наголосили на важливості чітко висловлених зобов’язань української влади швидко виконувати всі рішення Європейського суду з прав людини, а також закликали Київ продовжити тісну співпрацю з моніторинговою місією Європарламенту на чолі з колишніми президентами Європарламенту Петом Коксом та Польщі Олександром Кваснєвським з метою викорінення стурбованостей щодо вибіркового правосуддя в Україні.
На думку Ештон та Фюле, Україна також потребує термінових кроків для подолання системних процедурних проблем, виявлених у сьогоднішньому рішенні суду, через всебічну судову реформу для попередження повторення випадків свавільних рішень та розвіювання стурбованості щодо вибіркового використання правосуддя.
“Це – основне для повної реалізації висновків Ради закордонних справ від 10 грудня 2012 року та спільної заяви саміту Україна-ЄС від 25 лютого 2013 року”, – підкреслили Ештон та Фюле.
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним.
Суд одноголосно визнав, що було порушення пунктів 1,4,5 ст.5 Європейської конвенції з прав людини. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 конвенції (обмеження прав людини). Також Євросуд більшістю голосів установив, що порушення прав Тимошенко за ст.3 (заборона на катування) Європейської конвенції з прав людини не було.
Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Євросуду "очікуваним".
Міністерство закордонних справ не має наміру коментувати рішення ЄСПЛ до винесення юридичної оцінки уповноваженим представником України при цьому суді.
Читайте також: Повний текст рішення Євросуду щодо затримання і арешту Юлії Тимошенко