Ерве Морей: РФ не має визначати, в який спосіб буде надано захист місії ОБСЄ на Донбасі

19 Вересня 2017, 12:06

Голова групи дружби з Україною в Сенаті Франції Ерве Морей заявив, що Росія не мусить визначати, у який спосіб буде надано захист як місії ОБСЄ на Донбасі, так і на лінії розмежування на на сході України Про це він розповів журналістці Тижня, коментуючи можливе розміщення миротворчої місії на українсько-російському кордоні.

Він також додав, що наразі працює сесія Генеральної Асамблеї ООН, де відповідне питання буде обговорюватися.

"Насамперед, мова про те, що треба гарантувати безпеку спостерігачам ОБСЄ. На мою думку, їхня роль в регіоні досить важлива, отже, треба надати їм належний захист на умовах, які влаштовують Україну. Росія не має визначати, у який спосіб буде надано захист як місії ОБСЄ, так і лінії розмежування. Зараз працює сесія Генеральної Асамблеї ООН. Безперечно, це питання буде обговорюватися", – сказав Морей.

При цьому політик запевнив, що Франція враховуватиме побажання української сторони щодо ймовірного розміщення місії ОБСЄ на окупованих територіях.

"Франція ще не оприлюднила свою офіційну позицію. Але в чому можна не сумніватися, то це в тому, що Франція буде враховувати побажання української сторони. Бо, як відомо, в питаннях конфлікту щодо окупованих територій Франція підтримує Україну", – зауважив сенатор.

Як повідомлялося, французькі сенатори на чолі з головою групи дружби "Франція-Україна" Ерве Мореєм відвідали прифронтову зону на Донбасі та заявила про наміри активно закликати співвітчизників до підтримки країни.