Ердоган заявив про неможливість зупинити потік біженців з Сирії до Європи у нинішніх умовах

5 Лютого 2016, 07:58

В умовах бойових дій у Сирії, які не припиняються, Туреччина не може виконати побажання ЄС щодо зупинки потоку біженців. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган під час візиту до Еквадору, передає агентство «Анадолу».

«Переговори (мирні по Сирії – Ред.) відкладені до 25 лютого. Поки йшли переговори, бомбардування опозиції і цивільних об'єктів тривали. В результаті останніх бомбардувань Алеппо десятки тисяч людей покинули свої будинки і попрямували до Туреччини. Наші європейські друзі просять зупинити потік біженців. У той час, як в Сирії відбувається таке, як ми можемо зупинити цих людей?», – сказав Ердоган.

Окрім того, Ердоган назвав нинішні події у Сирії «найбільшою гуманітарною катастрофою після закінчення Другої світової війни».

«Це найбільша гуманітарна катастрофа після закінчення Другої світової війни. Мільйони людей покинули свої будинки. Понад 400 тис. осіб стали жертвами злочинного режиму. 5 млн сирійців перебувають за межами країни. Туреччина дала притулок 2,7 млн сирійських біженців. Туреччина на потреби біженців витратила понад $9 млрд. ООН виділила всього $455 млн. Порівняйте участь Туреччини і ООН у вирішенні цієї гуманітарної катастрофи», – підкреслив президент Туреччини.

Як повідомлялося, раніше Росія звинуватила Туреччину у підготовці до вторгнення в Сирію.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявляв, що Росія готується створити у Сирії міні-державу. Цю інформацію підтвердили у МЗС Великої Британії.