НОВИНИ

Росія прагне створити Алавітську міні-державу в Сирії - МЗС Великої Британії

На думку британського міністра закордонних справ Філіпа Хеммонда, Путін навмисно роздмухує війну на сирійській території.

Велика Британія вважає, що Росія може намагатися створити Алавітську міні-державу в Сирії для свого союзника Башара Асада, здійснюючи бомбардування його супротивників замість боротьби з Ісламським державою. Таку заяву зробив британський міністр закордонних справ Філіп Хеммонд.

На його думку, Владімір Путін роздмухує громадянську війну в Сирії, здійснюючи бомбардування супротивників ІД. Хеммонд відкинув заяву МЗС Росії про те, що він поширює «небезпечну дезінформацію», підкресливши, що існує межа того, як довго Росія може прикидатися прихильником мирного процесу, завдаючи авіа ударів по опонентам Асада, які, згідно зі сподіваннями Заходу, зможуть керувати країною після його відсторонення.

«Чи віддана Росія мирному процесові, чи вона використовує мирний процес як фіговий листок, намагаючись принести якусь військову перемогу Асаду, щоб створити Алавітську міні-державу на північному заході Сирії?» - заявив Хеммонд журналістам у Римі.

Коли Росія почала операцію в Сирії у вересні минулого року, Путін змінив хід війни на користь Асада, в той час як невдачі урядових сил на початку 2015 року наблизили повстанців до центру проживання алавітів на узбережжі країни. Алавіти більшу частину своєї історії були гнобленою меншістю, проте несподівано зміцнили свої позиції в Сирії в 1970 році, коли батько Башара Асада Хафез Асад здійснив державний переворот, усунувши від влади сунітів. Алавізм виник більше 1000 років тому і є відгалуженням шиїтського ісламу.

Кремль говорить, що Захід «грає з вогнем», намагаючись скинути Асада. Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков засудив Хеммонда за критику російської військової операції в Сирії, сказавши, що до його звинувачення не можна поставитися серйозно. «Робити подібні заяви, звичайно, нелогічно, неправильно, а головне, це суперечить суті тих зусиль, які робить Росія», - зазначив Пєсков.

 «Схоже, я потрапив в точку», - відповів журналістам на запитання щодо російської критики очільник британського МЗС. За його словами, Росія зміцнює Ісламську державу, підтримуючи Асада і завдаючи ударів по його опонентам, штовхаючи помірних сунітів до лав бойовиків.

«Повинна бути межа тій кількості часу, котру росіяни можуть проводити за столом переговорів, прикидаючись прихильниками політичного вирішення конфлікту, одночасно завдаючи авіаударів по людям, які, на нашу думку, повинні стати майбутнім Сирії», - наголосив Хеммонд.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вже заявляв, що Росія готується створити у Сирії міні-державу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.