Епіфаній прокоментував можливість співпраці з Українською греко-католицькою церквою

18 Січня 2019, 12:32

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що розраховує на поглиблення співпраці з Українською греко-католицькою церквою. Про це він повідомив 17 січня на презентації книги глави УГКЦ Святослава Шевчука в Києві.

 

"Ми не говоримо про об'єднання, ми говоримо про співпрацю. Ми хочемо розпочати хорошу, плідну співпрацю між Православною церквою та Українською греко-католицькою церквою", заявив Епіфаній.

 

За його словами, така співпраця існує, але нині церкви хочуть її поглибити, щоб спільно в подальшому працювати для розвитку Української держави.

 

Як повідомлялося 8 січня, глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав повідомив, що єднання між УГКЦ та Православною Церквою України є цілком реальним. 

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.