Електронні сигарети. Чи є шкода?

Суспільство
29 Березня 2017, 16:32

З моменту появи на ринку, електронні сигарети з кожним роком стають все більш і більш популярним. При цьому, на даний момент нема однозначної думки про їх вплив на людський організм. Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 2014 році була випущена доповідь, які закликає скоротити обсяг реклами з продажу та куріння електронних сигарет але також допускає, що 100% шкоду або її відсутність, не доведено через брак наукових доказів. Сьогодні вченими проводяться все більше і більше досліджень для отримання великої кількості інформації про можливі ризики від куріння сигарет.

Авторами нових досліджень була проведена робота для порівняння кількості небажаних речовин в сечі і слині випробуваних, які курили не менш 5 сигарет щодня протягом півроку, і випробуваних які протягом півроку замінили звичайні сигарети на їх електронний аналог. Друга група випробовуваних складала з вейперів, а також пацієнтів, які проходять нікотинозамісну терапії, плюс курці, які поєднують вейпінг і куріння звичайних сигарет. Дана група також щодня вживала нікотинові продукти.

Щодня протягом усього експерименту вченими робилися заміри показників токсинів (нікотин, котін, біомаркерів табакоспеціфічних N-нітрозамінів, акролеїну, бутадієну, окису етилену, акрилонітрилу та акриламіду), які безпосередньо впливають на ймовірність виникнення онкологічних недуг.

Паралельно робилися заміри концентрації метаболітів табакоспеціфічних N-нітрозамінів і летючих органічних речовин в організмі вейперів і курців, які проходять лікування, їх показники були значно нижчі, ніж в інших групах випробовуваних. Найнижчі показники були відзначені у курців, які користуються електронними сигаретами. Наприклад, колишні курці які перейшли на «негорючі» нікотинові замінники відчули значне поліпшення загального самопочуття, а їх показники біомаркерів ТСNН знизилися на 97,5%, в порівнянні зі звичайними курцями.

Виходячи з цих показників, дослідниками були зроблені висновки, що Купити електронну сигарету, на відміну від звичайних сигарет несе значно менше шкоди. Але в той же час вченими зазначається що через невелику кількість випробовуваних, на даний момент досконально не досліджено який конкретний вид лікування або рідин для електронних пристроїв пов'язаний з показниками токсичних і канцерогенних речовин в організмі людини. У найближчому майбутньому планується повторення експериментального дослідження з великою кількістю випробовуваних і біомаркерів.

На жаль, через досить суперечливих результатів сучасних досліджень електронних сигарет не можна прийти до якогось конкретного висновку про їх шкоду. Так, одні дослідження дають позитивні результати від електронних сигарет під час замісної терапії, в той же час інші роблять висновок, що даний метод абсолютно нерезультативний. Також існує хибна думка, що електронні сигарети з ароматизаторами містять в собі токсичні альдегіди, які шкідливі для здоров'я.

Матеріал опублікований на правах реклами