Експертиза встановила, що скандальні картини у Кабміні – підробки

25 Квітня 2012, 09:27

«Характер люмінесценції цинкового білила у фарбовому шарі, а також ступінь висихання фарбового шару всіх відібраних проб відповідають живопису, створеному в ХХІ сторіччі», – йдеться у висновку хімічної експертизи картин видатного українського художника Миколи Глущенка «Дніпровські далі» і «Село Біля річки».

Подібний висновок підтверджує і стилістична, тобто візуальна експертиза. Деякі мистецтвознавці припускають, що копії картин Глущенка виконані протягом 5-10 останніх років.

На питання «що буде після таких сенсаційних результатів експертизи?» міністр культури Михайло Кулиняк відповів: «Будуть наступні дії правоохоронних органів. Коли були створені ці підробки? На якому етапі вони потрапили в Кабмін – з Національного музею? Хто з керівників Національного музею і чиновників причетний до цієї обурливої історії? Повторюся, ці питання вже не до міністра культури, а тільки лише до слідства».

Водночас Мінкульт підготував наказ, згідно зяким всі національні музеї повинні подати екстрену звітність щодо наявності та збереження картин, які передано з музейних фондів в інші установию

Нагадаємо, 29 березня головний зберігач Національного художнього музею України Юлія Литвинець повідомила, що дві картини українського імпресіоніста Миколи Глущенка, що належать Національному художньому музею України, та які експонувалися в Кабміні, зникли, а замість двох інших з'явилися підробки. Згідно з нещодавно проведеної перевірки, музейники не побачили оригіналів «Дніпровських далей», страхова оцінка якої становить 560 тис. 700 грн і «Села біля річки» – 600 тис 750 грн.

У Кабмінеті Міністрів запевнили, що наразі триває перевірка автентичності цих картин, результати якої будуть оприлюднені.

У 2010 році Національний художній музей вперше заявив про те, що Кабінет Міністрів відмовляється повернути музею справжні роботи імпресіоніста Микола Глущенка «Дніпровські далі» і «Село біля річки», страхову вартість яких оцінюють у понад мільйон гривень.

Читайте також: На музейні експонати хочуть навісити цінники