Експерти: В Україні відновлено кримінальну ієрархію

5 Серпня 2016, 12:10

В Україні відновлено ієрархію в кримінальному світі, а українські та російські "королі" не ворогують між собою на відміну від держав. Про це написала у статті для "Українського тижня" доктор політичних наук Ольга Порфімович, до кола наукових інтересів якої входить і кримінологія.

"Дослідники криміналітету переконують: сьогодні Україна відновила свою злочинну ієрархію. В усіх територіальних одиницях є «положенці», усім керують злодії в законі, об᾿єднані ж вони таким собі ЦК, який на «сходках» вирішує долі людей. Російські й українські «королі» кримінального світу не ворогують між собою, вони перебувають поза «мінським процесом». Сильна влада – слабка кримінальна система; слабка влада — і кримінальний світ як самоорганізація суспільства перебирає на себе її функції", – написала Порфімович.

За її словами, система організованої злочинності має високий ступінь самозбереження за будь-яких умов у суспільстві.

Сьогодні організована злочинність — це ніби лакмусовий папірець спроможності держави на кардинальні зміни, покликані убезпечити своїх громадян. Спираючись на свої закони й традиції, самоорганізоване злочинне співтовариство здатне вижити за тих умов, коли законів і традицій немає. А корупційний компонент завжди може відродити з попелу розтрощені вщент групи «безпеки» й «забезпечення». Лобізм інтересів будь-якого рівня може бути забезпечений на будь-якому рівні верхівкою кримінократичної піраміди.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".

Автор:
Тиждень