Експерти: у 2014-му не варто очікувати на відновлення співпраці між Україною та МВФ

25 Грудня 2013, 17:22

«Україна фактично відмовилася від переговорів на тих умовах, які пропонував Міжнародний валютний фонд. Про що зараз говорити з МВФ? Фонд якщо визначає кошти – то на конкретні проекти під конкретні зобов’язання і під конкретне реформування. Україна обрала інший шлях», – наголосив Юрчишин.

«Певні програми, які узгоджуються з МВФ – довгострокові, вони визначають характер економіки та її перспективи. За останні два роки справа не зрушилася з місця, бо весь час вимоги МВФ були неприйнятні для влади. Хоча там немає жодної умови, впровадження якої б Україна не потребувала», – зауважив експерт.

В той же час, на думку економіста Олександра Жолудя, відновлення співпраці з Фондом можливе лише за умови проблем із Росією.

«Відновлення співпраці з МВФ малоймовірне. За єдиної умови – якщо зупиняться перемовини з Російською Федерацією і ми не зможемо отримати від них обіцяні кошти»,  – наголосив економіст.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що після досягнення домовленостей з Росією про зниження цін на газ Україна не потребує кредиту Міжнародного валютного фонду

Втім, прем'єр зауважив – якщо фонд пом'якшить умови надання коштів, то переговори про продовження співпраці продовжать.

Як відомо, Україна намагалася відновити кредитування Міжнародного валютного фонду на суму $15 млрд.  Однією з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду було підвищення тарифів на газ для населення.

Янукович назвав умови МВФ неприйнятними.