Експерти: скасування прес-конференції вигідне Януковичу і опозиції

5 Липня 2012, 17:32

"Це вигідно і тим, і тим. Опозиції це вигідно, бо їм важливо показати хоч якусь перемогу після того, як вони не те, що провалили, але не запобігли нелегітимному голосуванню (за закон про мови – Ред.), яке відбулося у парламенті. А Януковичу вигідно, бо він не той президент, не той політик, який дуже любить публічність", – вважає директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран.

На його думку, прес-конференцію скасували тому, що оточення глави держави не сформувало позицію з цього питання (щодо прийнятого закону про мови – Ред.).

Він переконаний, що будь-які "мовні" питання на прес-конференції поставили б Януковича перед вибором: або йому потрібно позиціонуватися центристом, і знову говорити, що українська мова є єдиною державною, або відповідати на питання – чому ПР ініціюватиме залучення до розгляду на Конституційній асамблеї питання надання російській мові статусу другої державної.

«Янукович розуміє, що він потрапляє в пастку», – зазначив Таран.

Солідарну позицію з колегою висловив політолог Олександр Палій. На його думку, в разі проведення прес-конференції Януковичу довелося б висловлюватися щодо прийнятого скандального закону про мови.

"Януковичу потрібно було подумати, що говорити на цій прес-конференції. В цьому сенсі скасування для нього вигідне", – сказав експерт.

За його словамию, опозиції скасування прес-конференції президента вигідне тому, що це невеличка перемога для них.

"Тому, що вони були на чолі цього процесу (непідтримки закону про мови – ред.). Тим більше, що це (скачування прес-конференції – ред.) відбулося в момент подій у парламенті з поданням у відставку Литвина. Це був достатньо серйозний тиск на владу", – зазначив Палій.

Нагадаємо, 4 липня об 11:30 в Українському домі мала відбутись прес-конфренція Януковича. Однак, через сутички, які відбулися між учасниками акції протесту проти ухвалення мовного закону та міліцією перед Українським домом, захід було перенесено на невизначений час. Перед цим опозиціонери заблокували в'їзд до будівлі.

Після ухвалення скандального закону спікер Литвин відмовився підписувати документ і подав у відставку, мотивуючи своє рішення тим, що "мовний" закон прийнятий з порушенням Конституції. У Партії регіонів не виключають, що можуть подати позов до суду проти спікера при відмові підписати "мовний" закон.

Нині головуючим на засіданнях Ради є перший віце-спікер, комуніст Адам Мартинюк, який підписує закони, що ухвалює парламент. Експерти називають такі дії нелегітимними, хоча й припускають, що в такому "замороженому" стані без фактично діючого спікера Рада може допрацювати до парламентських виборів.