Юристи пояснили, в яких випадках подання податкової декларації фізособами є обов'язковим. Відповідну пам'ятку підготували експерти Baker Tilly.
Граничний термін подання таких декларацій – 30 квітня.
"Заповнення податкових документів – справа специфічна, і люди звикли розбиратися в ній тільки, коли настає гостра необхідність. Якщо не розібратися з цим тонкощами заздалегідь, можна "проморгати" випадок, який підлягає обов'язковому декларуванню", – йдеться в повідомленні.
Так, експерти виділяють шість випадків подання податкової декларації про майновий стан і доходи.
Перший – коли фізична особа отримала доходи від особи, яка не є податковим агентом. Зокрема, це може бути дохід у вигляді вартості успадкованого майна або подарунок від фізичних осіб.
Також це може бути дохід, отриманий від надання нерухомості в оренду. Або доходи, отримані від продажу власної сільгосппродукції.
Другий – іноземні доходи.
Третій – дохід від операцій з інвестиційними активами.
Четвертий – окремі види доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті. До таких відноситься заборгованість, за якою минув строк давності, якщо це більше 50% місячного прожиткового мінімуму (у 2014 році – 609 гривень).
Також сюди відносять нецільову благодійну допомогу понад установлену норму (1710 гривень) та інше.
П'ятий – загальна річна сума оподатковуваних доходів, яка перевищує 120 розмірів мінімальної зарплати, отриманої від двох або більше податкових агентів (за 2014 рік – 146,16 тисячі гривень).
Шостий – інші доходи, декларування яких передбачено чинним законодавством.
Нагадаємо, кількість податків в Україні скоротили до дев’яти.