НОВИНИ

Кількість податків в Україні скоротили до 9

Разом з тим зміни у Податковому кодексі передбачають підвищення відсоткових ставок при оподаткуванні.

Зміни до Податкового кодексу України, які Верховна Рада України прийняла 28 грудня, передбачають скорочення кількості податків та зборів з 22 до 9.

Система електронного адміністрування ПДВ запрацює у тестовому режимі з 1 лютого 2015 року, однак повноцінно механізм запустять у ІІ півріччі 2015 року лише за згодою парламенту.

Податок на прибуток розраховуватимуть на підставі даних бухобліку, шляхом коригування фінрезультату до оподаткування на різниці, які визначатимуть платники з доходом більше 20 млн грн на рік, або 5% від загальної кількості платників.

«Тобто, 95% платників податку можуть визначати податок на прибуток підприємств за даними фінансової звітності без визначення різниць», - йдеться у законі.

Закон передбачає разове "нульове" декларування доходів, майна та фінансового стану, в тому числі одержаних з порушенням оподаткування, валютного регулювання.

Прийнявши закон, депутати запровадили оподаткування великих зарплат. Для доходів до 10 мінімальних заробітних плат ставка - 15%. Для доходів понад 10 МЗП - 20% з суми перевищення.

Окрім того, підвищили ставку податку для пасивних доходів (процентів, інвестиційного прибутку, роялті) - з 15 до 20%.

У документі також йдеться про те, що акцизний податок становитиме до 5% від обсягу реалізації алкоголю, тютюнових виробів та палива. При чому стягуваимуть його до місцевих бюджетів.

Також закон визначає, що до 1 січня 2016 року ставки рентної плати за користування надрами для природного газу, який реалізується не для потреб населення, видобутого з покладів до 5 км збільшується з 28% до 55 %. З покладів понад 5 км рентну плату підвищили з 15% до 20%. Під час виконання договорів про спільну діяльність, незалежно від глибини видобутку плата становитиме 70%.

Разом з тим військовий збір стягуватимуть і надалі.

Як повідомлялося, від податку на нерухомість звільнять власників квартир площею до 60 м2 та будинків до 120 м2.

Як відомо, 28 грудня Верховна Рада зібралася на пленарне засідання. Очікується ухвалення низки законів для економії бюджетних коштів та розгляд закону про бюджет на наступний рік.

Нагадаємо, 28 грудня в Раді вже п'ять разів оголошували перерву, пояснюючи це необхідністю переговорів ради коаліції щодо проекту бюджету.

Як повідомлялося, раніше парламент уже ухвалив низку законів.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.