«Принципово це об’єднання на рейтинг не вплине. Де-факто Яценюк об’єднався з «Батьківщиною» ще минулого року, тобто нині це лише юридична формалізація цього об’єднання», – зауважує політолог Володимир Фесенко.
«Можливе невелике посилення рейтингу, але, скоріше за все, тимчасове. Як засвідчив період минулорічних виборів, рейтинг «Батьківщини» залежатиме від того, як використовуватиметься в тій чи іншій кампанії вплив популярності Тимошенко», – додав він.
На думку Фесенка, головна рушійна сила у прагненні Яценюка об’єднатися з «Батьківщиною» – це спроба стати очільником партії.
«Для нього головне, щоб «Батьківщина» висунула його як кандидата в президенти, якщо Тимошенко не зможе. Всі це розуміють…», – додав він, зазначивши, що «без публічної підтримки Тимошенко у Яценюка не буде шансів вийти в другий тур».
У свою чергу, політолог Вадим Карасьов зазначає, що нинішнє об’єднання «Фронту змін» з «Батьківщиною» – це важливий експеримент для українського політикуму.
«Такого роду процеси, які відбуваються в опозиції, без адміністративного ресурсу, без того, щоб формувати якусь нову партію влади, в Україні взагалі не відбувалися. Це буде показовим експериментом і прецедентом, якщо об’єднання буде ефективним», – вважає він.
На думку Карасьова, у новітній історії України найбльш ефективним серед демократичних сил було об'єднання "Нашої України" . "Але у зв’язку з тим, що це об’єднання було більш блоковим, а не власне партійним, це й призвело до того, що "Наша Україна" почала просто "сипатися" як замок із піску", – зазначив він.
Карасьов теж вважає, що об’єднання партій особливо не позначиться на рейтингах. «Великої динаміки рейтингу не буде ні назад, ні вперед. Хіба в межах статистичної похибки», – сказав він.
Як повідомлялось, 14 червня з’їзд «Фронту Змін» ухвалив рішення про об’єднання з ВО «Батьківщина» шляхом ліквідації та вступу членів «Фронту Змін» до ВО «Батьківщина». Відповідне рішення було ухвалено під час з'їзду партії.
Наступного дня на урочистому з'їзді ВО "Батьківщина" шляхом голосування ухвалила ідеологічний маніфест і резолюцію партії.
Директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна вважає, що в Україні після об’єднання демократичних партій завжди наступає період розбрату.