Експерт: звітом Ради Європи українській владі нагадують про “фактор Тимошенко”

6 Вересня 2013, 14:47

«Вочевидь європейці відчули, що немає абсолютних гарантій, що Тимошенко лікуватимуть в Німеччині, і це (звіт. – Ред.) використовують як механізми тиску на українську владу», – зазначив він.

У свою чергу, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко зауважує, що звіт використовується як тиск на Віктора Януковича.

«Це спосіб тиску на Януковича. Він придумав можливий референдум, який не подобається ні Путіну, ні Брюсселю, тому що це – російська рулетка, бо громадська думка може нахилитися в будь-яку сторону, що може мати серйозні наслідки і це буде неефективно і навіть неправильними, зважаючи на можливість застосувати адмінресурс. А Захід вмикає «фактор Тимошенко». І таким чином дає зрозуміти, що вони (європейці. – Ред.) не відмовляться від своїх спроб використання вільнюської політико-юридичної бази для звільнення Тимошенко», – вважає він.

«Кожна сторона (українська і європейська. – Ред.) хоче прийти до підписання угоди про асоціацію у вигіднішій ситуації, з більшими аргументами», – додав Небоженко.

Нагадаємо, 5 вересня Комітет із запобігання катувань Ради Європи оприлюднив звіт про візит своєї місії в Україну наприкінці 2012 року, що став першим документальним підтвердженням факту активного опору Юлії Тимошенко транспортуванню її до лікарні Укрзалізниці, та намагання влади «зам'яти» розслідування її заяв про побиття. Українська сторона у листуванні з комітетом не надала аргументів, що виправдали б ці дії.

Державна пенітенціарна служба у відповідь на цей звіт зазначила, що питання про застосування фізичної сили з боку персоналу до Тимошенко було предметом розгляду в Євросуді з прав людини, який "констатував відсутність порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (заборона катування або нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покаранню) стосовно стверджуваного побиття Тимошенко".

Як відомо, Тимошенко заявила, що її побили під час перевезення з Качанівської колонії в ЦКЛ «Укрзалізниці» 20 квітня минулого року.

З відповідною заявою вона звернулася до прокуратури Харківської області. Згодом прокурор Геннадій Тюрін пояснив, що після перевірки факти, викладені в її заяві про фізичний вплив під час переведення з колонії до лікарні, не підтвердились, тому в порушенні кримінальної справи було відмовлено.

25 квітня на той момент омбутсмен Ніна Карпачова після зустрічі з Тимошенко підтвердила наявність тілесних ушкоджень в екс-прем'єра, про що йшлося в її експертному висновку. Крім цього, вона продемонстувала фото гематом екс-прем'єра. Однак, Генпрокуратура обвинуватила Карпачову в підробці висновку.