"Вексель – це різновид цінного паперу, боргова розписка. Якщо у підприємства немає грошей розплатитися за послуги або товар, воно випускає боргове зобов'язання у вигляді векселя, яке одержувач може пустити в обіг", – розповів Соскін.
На його думку, введення векселів сприятиме посприяє поглибленню фінансової кризи.
"Ніхто не знає, що золотовалютні запаси України за травень скоротилися на 700 млн доларів. У нас майже їх немає, а вексель тільки посприяє поглибленню цієї хвороби. Підприємства будуть намагатися позбутися векселів, оскільки розуміють, що з державою жарти погані", – вважає Соскін.
За його словами, надалі процесі користування векселями створиться структура, яка скуповуватиме ці векселі.
«Ця структура буде при "Сім'ї" Януковича. У підсумку вони накопичать векселів на мільярдні суми і стануть володарями всього непроданого національного майна: атомних станцій, морських портів, аеропортів, залізниць і газотранспортної системи. Векселі – найпотужніша система пограбування, оскільки постраждають всі фірми, що виконують замовлення для держбюджету, міністерства транспорту та енергетики ", – вважає експерт.
Як повідомлялось, 4 липня Верховна Рада ухвалила закон щодо реструктуризації бюджетної заборгованості із застосуванням фінансових векселів. За проголосувало 246 депутатів. Зокрема 198 депутатів Партії регіонів, 1 – від "Батьківщини", 29 комуністів і 18 позафракційних.
Такми чином Кабмін отримав право реструктурувати фактичну бюджетну заборгованість за визначеними ним видатками державного бюджету, що виникла станом на 1 січня 2013 року, видачею фінансових казначейських векселів.
Нагадаємо, 14 травня Верховній Раді не вистачило одного голосу для прийняття проекту закону №2846 про зміни до Держбюджету на 2013 рік. Цей документ надавав право у 2013 році випускати фінансові векселі для відшкодування боргів по ПДВ.
Опозиція заявляла, що держава за допомогою введення векселів хоче позбутися своїх боргів перед бізнесом.
Читайте також: Я собі ще намалюю. «Молодореформатори» намагаються відтягнути фінансовий колапс чинного режиму