Зокрема, коментуючи антифашистські мітинги, політолог зазначив: «По-перше, у цьому випадку все таки йдеться не стільки про партійну акцію, скільки про політичний спецпроект окремих людей у владі. Тому наявний мобілізаційний ресурс застосовується не повною мірою. Крім цього, більш ефективно мобілізовувати людей можна тоді, коли відбуваються масштабні загальнонаціональні політичні кампанії, зокрема вибори. Під час виборів люди більше цікавляться політикою. На повну потужність починають працювати відповідні партійні структури. І є зараження політикою і вивести людей легше».
Експерт додає, що наразі ж «нема прямого великого інтересу до політики».
«З цим вже зіштовхнулася опозиція, але це працює і проти Партії регіонів. Людям зараз не до політики», – зауважив Фесенко.
Він називає і третю причину малочисельності акцій ПР:
«Традиційно, коли регіонали проводили свої акції, користувалися двома чинниками: адміністративним і фінансовим ресурсом. Тобто або зганяли бюджетників, або людей за гроші. Просто за партійним покликом – це використовувалося найменше. Хоча у Партії регіонів є прихильники і їх також чимало. Можливо таких свідомих менше, ніж в опозиції, натомість багато функціонерів», – зазначив політолог, додавши, що акції ПР нагадують зараз «тренінг – репетицію президентської кампанії».
На думку Фесенка, прихильників ПР більше цікавлять соціальні питання.
«Але можливостей для застосування соціального ресурсу зараз не дуже багато. Проте думаю зараз відпрацьовують модель протистояння Януковича на президентських виборах правим радикалам. І використовують конфліктні ідеологеми, пов’язані з протистоянням націоналізму», – зазначив він.
Природа середньостатистичного прихильника Партії регіонів зовсім інша, ніж прихильника опозиції, зауважив Фесенко.
«Інші цінності, інший світогляд… Якщо оцінювати в категоріях соціальної, а особливо політичної активності, то безумовно прихильник опозиції більш соціальний і політично активний, ніж прихильник Партії регіонів. Останній піде на певні акції протесту після організації, певного спрямування. Відповідно і використовують соціальні, адміністративні методи чи матеріальне стимулювання. Треба враховувати, що в прихильників опозиції домінують протестні соціальні настрої, а для прихильників ПР більш важливі такі мотиви, як стабільність. Вихід на вулицю з політичними гаслами для них – це неприродно», – додав він.
Нагадаємо, всеукраїнський антифашистський марш "У Європу – без фашистів!" під егідою Партії регіонів стартував 14 травня. Завершиться акція 18 травня на Європейській площі в Києві.
Експерти вважають боротьбу з «фашизмом» в Україні, яку останнім часом активно розгортає Партія регіонів, політтехнологією, за допомогою якої влада намагається відвернути увагу людей від серйозних проблем – тотального безробіття, невеликих зарплат, корупції.