Експерт: влада розраховує, що з початком політичного сезону Мельник зникне “з радарів”

12 Серпня 2013, 13:52

Зокрема, експерт виділяє дві можливі причини втечі Мельника:

«Перша – абсолютна непрофесійність, нехлюйство МВС, що технічно і ментально не готове до контролю над тими, хто перебуває під домашнім арештом. Міліція не вміє працювати за сучасними технологіями, вони тільки вміють збирати «данину», а контролювати ще й за допомогою якихось технічних засобів ще не навчилися. Вони – «дрімучі» за своєю свідомістю. Друга – це просто виведення Мельника з-під удару, для того, щоби зменшити можливий резонанс від судового процесу. Не варто забувати й про загрозу його свідчень, що могли би відкрити багато цікавого як в його біографії, так і взагалі ситуації у владній команді», – заявив він, додавши, що варто враховувати, що «Мельник – статусний регіонал, один із ветеранів ПР із серйозними позиціями у владних структурах».

«А отже, вирішили, що судовий процес, який би розпочався наприкінці 2013 – на початку 2014 року, міг би негативним резонансом затьмарити входження владної команди в передвиборчий президентський процес», – додав Карасьов.

А тому, за словами експерта, робиться розрахунок на те, що про Мельника забудуть, «він десь відсидиться».

«Сьогоднішній резонанс від його втечі скоріше в руслі іронічного стьобу. Поки ця інформація перебуватиме в інформаційному фокусі, але з часом розраховують на те, що про неї забудуть і з початком політичного сезону будуть інші – більш серйозні теми і на певний час Мельник зникне з радарів ЗМІ, політичної свідомості і взагалі уваги до нього. І таким чином ситуація буде спущена на гальмах», – прогнозує експерт.

Крім цього, на рейтинг провладної партії, як вважає Карасьов, цей випадок не вплине.

«Дуже негативного впливу на рейтинг не буде, це швидше вдарить не по партії, а по МВС, тому що аналіз навколо втечі поверхневий, ніхто не асоціює Мельника з нинішньою владною командою, а всі думають, як він міг «перехитрити» браслет, дільничних тощо. Цей випадок не здивував і не сколихнув уявлення і свідомість українців», – вважає експерт.

«Ця ситуація може тільки свідчити (і то досить дотично), що у владній команді йдуть непрості процеси витіснення старих молодими, і жертвами цього процесу стають навіть такі «священні корови» партії, як Петро Мельник. А після справ Лозинського, подій у Врадіївці, корупційних скандалів, втеча Мельника налаштовує на комедійну інтерпретацію, аніж на серйозний аналіз», – зазначив Карасьов.

Він також зазначає, що втеча Мельника навряд чи значно посилить дискредитацію МВС.

«Одним випадком більше, одним – менше. Уже більше дискредитувати МВС навряд чи можна, навіть цим випадком. Проблема в іншому. По-перше, що поставлено під сумнів новий КПК і зокрема прогресивної новації домашнього арешту під електронним наглядом. І може лунати серйозна критика, що Україна ще не готова до таких «західних штучок», – зауважив експерт.

На його думку, критика точитиметься в руслі того, що можливо варто повернутися до попередньої практики утримування під вартою в СІЗО.

«Звісно, це більше «вдарить» не таких персонажів, як Мельник, а скоріше простих людей, що потрапили під каток правоохоронної системи», – додав політолог.

Нагадаємо, 1 серпня Печерський суд обрав для Петра Мельника, якого затримали під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн., міру запобіжного заходу у вигляду домашнього арешту. Суд зобов’язав Мельника постійно перебувати вдома, а відлучатись лише для проходження лікування у спеціалізованих установах та процесуальних дій по справі. Крім того, суд постановив вилучити у нього закордонний, віддавши його слідчому на зберігання.

9 серпня Мельник утік з-під домашнього арешту, позбавившись електронного браслету. У МВС вважають, що він не міг за своїми документами виїхати з країни. 

Позначки: