НОВИНИ

У Захарченка впевнені, що Мельник не міг за своїми документами виїхати з України

У Міністерстві внутрішніх справ України заявляють, що колишній ректор Податкової академії Петро Мельник не міг за своїми документами виїхати з країни. Про це повідомив начальник управління зв'язків із громадськістю МВС України Сергій Бурлаков.

"Він перебуває в розшуку, за своїми документами залишити країну він не міг", - заявив Бурлаков.

За його словами, міністр внутрішніх справ призначив службове розслідування у зв'язку з утечею Мельника, воно вже активно проводиться.

Зокрема, оперативна група опитує людей, досліджує приміщення, де перебував колишній ректор Податкової академії.

У МВС обіцяють найближчими днями відзвітувати про результати цього розслідування.

Відповідаючи на запитання щодо того, чи оголошуватимуть Мельника в міжнародний розшук, Бурлаков сказав: "Можливо. Наразі його оголошено в загальнодержавний розшук. Якщо будуть підстави, то його буде оголошено в міжнародний".

Оцінюючи ситуацію з появою форми запобіжного заходу у вигляді електронного браслета в разі домашнього арешту, в МВС вказують на її відповідність міжнародним стандартам. За словами Бурлакова, це передбачає новий Кримінально-процесуальний кодекс України, розроблений відповідно до міжнародних норм у цій сфері.

У зв'язку з набуттям чинності нового Кримінального процесуального кодексу, серед нововведень якого – впровадження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, Міністерство внутрішніх справ України закупило засоби електронного контролю (електронні браслети для відстеження пересування людини, щодо якої обрано запобіжний захід у вигляді арешту або домашнього арешту) на 19,2 млн грн.

За даними правоохоронців, наразі запобіжний захід у вигляді електронного браслета вже застосовано до понад 40 людей.

Водночас Мельник став першою в Київській області й першою високопоставленою особою в Україні, стосовно якої було вжито такий захід.

Печерський районний суд м. Києва перенiс розгляд питання про змiну запобiжного заходу колишньому ректору Нацiонального унiверситету Державної податкової служби Петру Мельнику на 12 серпня.

Нагадаємо, 27 липня працівники головного управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів спільно з головним управлінням боротьби з організованої злочинністю МВС затримали ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн. 

Печерський суд обрав для Петра Мельника міру запобіжного заходу у вигляду домашнього арешту.  Суд зобов’язав Мельника постійно перебувати вдома, а відлучатись лише для проходження лікування у спеціалізованих установах та процесуальних дій по справі. Крім того, суд постановив вилучити закордонний паспорт Мельника, віддавши його слідчому на зберігання.

7 серпня ввечері правоохоронці приїхали до будинку сестри Мельника, де він перебуває під домашнім арештом, щоб вдягнути йому електронний браслет.

А сьогодні Міністерство внутрішніх справ повідомило, що Мельник втік, позбавившись електронного браслету.

Прокуратура Київської області розпочала перевірку дій міліції, у зв’язку з втечею Мельника.

Народний депутат та перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль вважає втечу Петра Мельника ще одним доказом недосконалості Кримінально-процесуального кодексу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.