«Згідно з даними, оприлюдненими Державною службою статистики, продукти харчування у лютому дещо зросли у ціні. Але значною мірою це пояснюється сезонністю, адже зазвичай в період осені-зими зростають ціни на овочі, на молочні продукти. Безумовно, очікується зростання цін на харчові продукти через підвищення видатків на транспорт, зокрема через підвищення цін на бензин. Через те, що в багатьох виробництвах транспортні видатки доволі значні – вони впливають на загальну ціну», – зазначив Жолудь.
«Очікується зростання цін на продовольчі товари, але воно не буде значним», – додав економіст.
На його думку, подальше підвищення цін буде залежати від обмінного курсу, врожаю і розвитку зовнішніх і внутрішніх конфліктів у державі.
«Водночас політика уряду на затягування пасків і відповідно на підвищення соціальних виплат обмежить попит. Адже підприємствам невигідно значно підвищувати ціни на певні товари, бо їх просто не купуватимуть», – зазначив Жолудь.
Також економіст Любомир Шавалюк не прогнозує диспропорції щодо окремих сегментів товарів, адже «економічна ситуація в країні спокійна й абсолютно економічно адекватна».
«Якщо не буде воєнного загострення, то орієнтуватися потрібно на рівень девальвації – зростання цін можливе у межах 20%, але воно буде розтягнуто у часі», – заявив Шавалюк.
На його думку, на відміну від вітчизняних, імпортні продукти будуть дорожчати відразу – відповідно до зміни валютного курсу.
«Все залежить від розвитку подій. Можлива проблема з нафтопродуктами, оскільки минула влада завозила контрабандні нафтопродукти у величезній кількості, тож, зараз потрібно організувати або їхній імпорт, або їхнє виробництво за нових умов при новій владі», – зазначив Шавалюк.
Як повідомлялось, блокада Криму російськими військами і «самобороною» призвели до подорожчання основних продуктів харчування в АРК.
Цукор за тиждень злетів до 12 грн/кг. Серед найбільш ходових товарів також рибні консерви, крупи, сіль і картопля.