«Питання про те, кому вигідний воєнний стан – рівнозначне до питання, кому вигідний захист України. Звісно, Україні передусім. Я не бачу політсили, яка виграє від цього. Всі розмови, що не можна вводити воєнний стан, бо це комусь не сподобається – пов’язані лише з одним: у нас немає політиків, які візьмуть на себе відповідальність, пов’язану з воєнним часом. Якби на Францію, Англію, Італію напала хоча б тисяча сусідів, то завтра б парламент зібрався, а у нас навіть близько немає такого», – сказав він.
Водночас, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов переконаний, що введення воєнного стану вигідне лише тим, хто не має шансів обратися до складу нового парламенту.
«Усі готувалися до виборів. Тому воєнний стан вигідний лише тим, хто не розраховував на перемогу на парламентських виборах і обрання до складу нової Ради. Інші політсили, які не хотіли йти на вибори, і попереджали, що війна та вибори – несумісні, все ж почали готуватися до виборів, розгорнули штаби та націлені на швидку та ефективну виборчу кампанію. Я б не сказав, що є якісь доволі серйозні політсили, яким вигідне введення воєнного стану та припинення або відкладання виборчої кампанії», – вважає політолог.
Нагадаємо, 27 серпня опублікували указ президента про розпуск Верховної Ради, який передбачає проведення дострокових парламентських виборів 26 жовтня 2014 року.
Також 27 серпня російські війська окупували місто Новоазовськ на Донеччині та узяли в оточення Іловайськ.
У разі введення воєнного стану, виборчу кампанію в Україні припинять.