«Утім, ротація і зараз має сенс, але в окремих регіонах вже створені доволі потужні незаконні озброєні формування, а боротьба з ними має окрему специфіку. Я би тут не переоцінював можливість наших спецслужб – вірогідно, їх бездіяльність і викликана саме розумінням відсутності у них підготовлених фахівців, які кардинально і без рік крові могли би вирішити цю проблему. До цього ми, на жаль, йшли досить давно, створюючи міліцію, яка може розігнати мирне зібрання, але не має ресурсів для протидії озброєному террору», – заявив експерт.
Він також прокоментував інформацію про те, що силовики не застосовують зброю під час захоплення будівель сепаратистами.
«У ЗМІ публікують інформацію про відсутність у правоохоронців наказу чинити активний опір, у тому числі і із застосуванням зброї, у випадку нападу на райвідділки. Без сумніву, кожен з керівників хоче підстрахувати себе наявністю такого наказу, але і без нього є типовий план «Фортеця», яким передбачаються заходи з охорони адмінбудівль. Крім цього начальники райвідділів сумніваються, і не без підстав, у тому, що їм при необхідності нададуть допомогу з того ж антитерористичного центру», – пояснив Батчаєв.
За його словами, слід враховувати питання якості антитерористичної операції.
«Усі, у тому числі і силовики, бачать, що антитерористична операція перетворюється в очевидний фарс, чітких та професійних команд з Києва немає, лише декларації. Зайвий раз вистрілиш – скажуть, що вбивця цивільних людей», – зауважив експерт.
«Небувале для України розбалансування правоохоронної системи викликане не тільки зовні. Фіаско назрівало вже давно, і саме правозахисники постійно намагалися про це говорити. Проте навіть зараз я не впевнений, що МВС готове до переосмислення причин існуючих проблем і кардинальних, а не косметичних змін. Та й дії влади у цьому напрямку, поки що, оптимізму не викликають», – підсумував Батчаєв.