Експерт: українці повинні боротися з владою її ж законом про референдум

18 Грудня 2012, 12:10

«Тільки самі українці можуть допомогти своїй державі. А почати вони повинні з того, щоб не так емоційно розглядати ситуацію в якій опинилась країна. 

Янукович безумовно має намір використовувати закон про референдум в обхід парламенту для прийняття внутрішньо- і зовнішньополітичних рішень. Тим не менш, існування закону не є ознакою насування членства у Митному союзі. Янукович скоріше використає закон для того, щоб захопити більше влади і забезпечити собі (або своєму протеже) переобрання в 2015 році, а не для того, щоб втратити політичну й економічну владу використавши закон, щоб вступити в Митний союз», – вважає експерт.

На думку аналітика, українці можуть боротися з владою її ж зброєю – законом про референдум.

«Вони повинні зібрати 3 мільйони підписів, щоб ініціювати референдум щодо того, чи повинна Україна виконати умови ЄС та підписати угоду про асоціацію. Зважаючи на те, що більше 50% населення підтримують європейську інтеграцію, зібрати необхідну кількість підписів не мало би бути проблемою. І дуже сумнівно, що влада спробує сфальсифікувати цей референдум.

Для уникнення подальших  зловживань, українці повинні використати закон про референдум, щоб виправити недоліки самого закону. Їм необхідно ініціювати референдум про додавання до закону громадського контролю, що знизило б ймовірність маніпуляцій результатами. Але українці повинні йти далі. Вони мають поставити на обговорення питання, які дійсно їх турбують – від корупції до надмірної влади президента, від податкового кодексу до самого референдуму.

Українцям також потрібно буде почати масову інформаційну кампанію. ЗМІ виявилися найкращим борцем за свободу цього року добившись від влади, щоб та не приймала закон про наклеп, який мав на меті ув’язнення або серйозні штрафи проти журналістів, яких би визнали винними у наклепі. Опозиція в парламенті повинна зробити все можливе, щоб заблокувати будь-який документ, який би повертав європейський курс України назад, або будь-який інший закон, який би порушував норми ЄС чи Ради Європи», – зазначає Шумило-Тапіола. 

Читайте також: Узурпація ім'ям народу: режим Януковича хоче позбавити громадян можливості впливати на владу