НОВИНИ

Експерти: в Україні ніхто серйозно не думає про посилення зв’язків з Росією

Українська влада використовує питання зближення з Росією для шантажу ЄС. Про це йдеться у статті експертів польсько-німецького інституту Kopernikus-Gruppe Дітера Бінгена і Казімєжа Войціцкі.

«Здається ясним, що ніхто серйозно не думає про те, щоб знову посилити зв’язки з Росією, навіть провладні олігархи. Тим не менш багато хто в Україні зацікавлений в «сірій зоні» між ЄС та Росією. Найважливішим завданням для ЄС на даному етапі є чітко показати Україні, що стан гри між Росією і ЄС не є шляхом до угоди про асоціацію.

Таким чином буде вирішено найбільшу дилему політики ЄС – посилити тиск на владу чи сильніше її підтримувати. Правильно було би використати обидва види заходів, але вирішальним буде зважування пропорцій між їх обсягом і напрямком, а також інструментами підтримки. Обмеження лише тиском було б однобоким і може  стати для України зручним приводом для маргіналізації дискусії та діяльності. Не треба піддаватися спробам шантажу українського керівництва, яке в разі сильної європейської критики починає говорити про зближення з Росією», - пишуть експерти. 

Читайте також: Час діяти. Непідписання Угоди про асоціацію та ЗВТ не є ефективним інструментом тиску на режим Януковича

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.